W Mechaniku licytacja za licytacją

W Mechaniku licytacja za licytacją

Na ciekawy pomysł wpadli uczniowie z samorządu uczniowskiego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Staszica w Radomsku. Ogłosili kilka licytacji, aby zdobyć pieniądze na sprzęt nagłaśniający.

- Akcję nazwaliśmy „Niech będzie głośno!”. Chcemy, aby było w naszej szkole reaktywowane coś w rodzaju radiowęzła, głośników, z których można puszczać muzykę. Taki sprzęt z pewnością przydałby się także podczas różnych imprez i uroczystości szkolnych oraz akademii – mówi Oliwia Ścisłowska, przewodnicząca samorządu.

Akcja rozrosła się w błyskawicznym tempie. Teraz na licytację różne przedmioty i usługi oddają nie tylko uczniowie, ale też nauczyciele oraz rodzice. Można wylicytować ciasta i inne wypieki, spotkanie przy kawie czy też wycieczkę rowerową. Są też przedmioty typu hand made a nawet usługa wykonania mebli czy trening piłkarski.

Obecnie suma wpłat za zakończone licytacje to około 5 tysięcy złotych i codziennie ta kwota rośnie.

Część licytacji się skończyła, część jeszcze trwa. Do samorządu uczniowskiego zgłaszają się też kolejne osoby oferujące swoje produkty. Nowe licytacje dodawane są co kilka dni i wzbudzają duże zainteresowanie.

- Niektóre aukcje licytowane są do ostatnich minut, bo na sprzedaż wystawione są prawdziwe perełki – mówi Szymon Kołodziejczyk, skarbnik samorządu uczniowskiego.

- Bardzo nas cieszy, że na licytacje trafiają różne rzeczy od nauczycieli oraz od rodziców. To miłe, że zaangażowało się tyle osób! - mówi Oliwia Ścisłowska.

Licytacje znajdują się na profilu facebookowym Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1. Uczestniczyć w nich może społeczność szkolna, jak i osoby spoza niej.

Więcej o:
mechanik zsp nr 1 mechanik radomsko licytacje
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE