W MDK w Radomsku podsumowano projekt „Kamienice - widzowie przeszłości”

W MDK w Radomsku podsumowano projekt „Kamienice - widzowie przeszłości” Fot. Klaudia Gajda

W niedzielę, 19 września w Miejskim Domu Kultury w Radomsku podsumowano projekt „Kamienice - widzowie przeszłości”. Uczestnikom warsztatów wręczono pamiątkowe dyplomy. Efektem pracy są: wystawa, broszura oraz animacja.

Uczestnikami warsztatów byli: Dominika Bareła, Krystian Bareła, Martyna Bąkowicz, Jakub Ciesielski, Wojciech Ciesielski, Ewa Flasza, Izabela Flasza, Natalia Staniec i Diana Szczepańska.

Warsztaty prowadzili:
historyczne: Paweł Dudek
plastyczne: Małgorzata Trajdos
fotograficzne: Agnieszka Pawelec
literackie: Marta Renik
animacji: Sebastian Pierzchalski, Tomasz Zawadzki

Fotografie wykonali:
Krzysztof Pawelec, Wojciech Ciesielski, Jakub Ciesielski
Grafiki wykonali:
Dominika Bareła, Krystian Bareła, Martyna Bąkowicz, Ewa Flasza, Izabela Flasza, Natalia Staniec i Diana Szczepańska

Koordynatorem projektu była Marta Renik.

„Kamienice – widzowie przeszłości” był to projekt edukacyjno-kulturalny skierowany do młodzieży i dzieci z radomszczańskich szkół. Przedmiotem przedsięwzięcia jest uświadomienie mieszkańcom Radomska jak ważnym skarbem przeszłości oraz ile tajemnic skrywają stare kamienice.

W ramach projektu zorganizowane zostały warsztaty historyczne, plastyczne, fotograficzne, animacji oraz literackie, których efektem jest interaktywna, wielkoformatowa wystawa, animacja oraz broszura. Uczestnicy pod okiem doświadczonych instruktorów poznali historię zapomnianych czasem miejsc, następnie wybrali obiekty, które zostały utrwalone na płótnie, zdjęciach, animacji oraz znalazły się w broszurze. Działania te pozwoliły dostrzec potencjał historycznego dziedzictwa miasta.

Udział w projekcie oraz zdobyta wiedza i doświadczenie sprawi, że zarówno uczestnicy, jak i odbiorcy odkryją na nowo dobrze znane miejsca. Znajomość lokalnej historii oraz pamięć o doświadczeniach życia codziennego stanie się dla młodych ludzi źródłem inspiracji do dalszych działań.

Projekt „Kamienice - widzowie przeszłości” realizowany był w ramach Programu „Patriotyzm Jutra” dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie.
Partnerzy zadania: Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Radomsku, Towarzystwo Opieki nad Zabytkami Oddział w Radomsku, Muzeum Regionalne im. S. Sankowskiego w Radomsku, Hufiec ZHP w Radomsku, Fundacja „Foto Pozytyw" w Radomsku, radomsk.pl blog historyczno-turystyczny, Foto Margot Radomsko.

Więcej o:
MDK Radomsko MDK Radomsko podsumowanie projektu podsumowanie projektu MDK RADOMSKO Kamienice W MDK w Radomsku podsumowano projekt „Kamienice - widzowie przeszłości”
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE