Radomsko, Łódzkie 27.5o Niedziela, 25 Sierpnia 2019

W MDK-u recytowali i śpiewali

Kultura i rozrywka

Prawie 30 młodych recytatorów wzięło udział w eliminacjach powiatowych do 56. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w roku Czesława Miłosza. Odbyły się one w sobotę 12 marca w Miejskim... ››

Prawie 30 młodych recytatorów wzięło udział w eliminacjach powiatowych do 56. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w roku Czesława Miłosza. Odbyły się one w sobotę 12 marca w Miejskim Domu Kultury w Radomsku.


Jury w składzie pani Lucyna Jakubczyk – przewodnicząca,  pani Sławomira Mrozowicz oraz pan Michał Makulski przesłuchało młodzież w czterech kategoriach – Turnieju Poezji Śpiewanej, Turnieju Recytatorskim, Turnieju Jednego Aktora oraz Turnieju „Wywiedzione ze słowa”.


Wyniki eliminacji przedstawiają się następująco:

Turniej Poezji Śpiewanej (7  wykonawców):
I miejsce – Dawid Wawryka z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego                                                
II miejsce – Magdalena Bracka z III Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku
III miejsce – Katarzyna Dębska z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku


Wyróżnienia otrzymali:
Justyna Krawczyk z Grupy Teatralnej „REKWIZYTORNIA TEATR” z Miejskiego Domu Kultury w Radomsku i Piotr Zygma z Zespołu Szkół Elektryczno – Elektronicznych w Radomsku


Turniej Recytatorski:
(w kategorii – młodzież szkół ponadgimnazjalnych – 14 recytatorów):
I miejsce – Marta Owczarek  z III Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku,
II miejsce ex aeuqo – Klaudia Dyktyńska z Zespołu szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku,
Marlena Zaskórska z  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Radomsku,
III miejsce ex aeuqo – Katarzyna Bielińska z  Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Dobryszycach, Mateusz Więcławek ze Związku Harcerstwa Polskiego

(w kategorii – dorośli recytatorzy – 2 wykonawców):
I miejsce – Piotr Zbroiński z PGK w Radomsku
II miejsce – Marcin Firek z Grupy Teatralnej „REKWIZYTORNIA TEATR” z Miejskiego Domu Kultury w Radomsku,


Turniej „Wywiedzione ze słowa” (2 wykonawców):
I, II i III miejsca - Komisja nie przyznała

Turniej Jednego Aktora – (2 wykonawców):
III miejsce – Jacek Dąbrowski z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Radomsku

 

Na eliminacje rejonowe do Piotrkowa Trybunalskiego Komisja zakwalifikowała:

  • Dawida Wawrykę (Turniej Poezji Śpiewanej)
  • Magdalenę Bracką (Turniej Poezji Śpiewanej)
  • Martę Owczarek (Turniej Recytatorski – kategoria Szkół Ponadgimnazjalnych)
  • Klaudię Dyktyńską (Turniej Recytatorski – kategoria Szkół Ponadgimnazjalnych)
  • Marlenę Zaskórską (Turniej Recytatorski – kategoria Szkół Ponadgimnazjalnych)
  • Piotra Zbroińskiego  (Turniej Recytatorski – kategoria dorosłych)
  • Marcina Firka (Turniej Recytatorski – kategoria dorosłych)


Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnych etapach!

komentarze