W Masłowicach dyskutowano o drogach. Jakie działania zostaną podjęte?

W Masłowicach dyskutowano o drogach. Jakie działania zostaną podjęte? Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Starosta Powiatu Radomszczańskiego Beata Pokora oraz naczelnik Wydziału Zarządzania Drogami Starostwa Powiatowego Aleksander Broszkowski w czwartek, 8 września uczestniczyli w obradach Rady Gminy Masłowice. Mówiono m.in. o działaniach związanych z poprawą stanu dróg powiatowych, wykonywanych w 2022 r. oraz o inwestycjach i remontach planowanych na 2023 rok.

W bieżącym roku przebudowany ma zostać kolejny odcinek drogi powiatowej 3915E, obecnie przygotowywana jest dokumentacja niezbędna do ogłoszenia przetargu. Modernizacja dotyczyć będzie ok. 1500-metrowego odcinka tej drogi pomiędzy miejscowością Kolonia Przerąb, a mostem w miejscowości Krery. To kontynuacja prac prowadzonych na tej drodze w 2018 roku, gdy wyremontowany został odcinek o długości 2000 m. Pozostała cześć drogi przebudowana zostanie w następnej kolejności.

Rada Gminy Masłowice podjęła na tej sesji również decyzję o przejęciu przez gminę utrzymania w sezonie zimowym 2022/2023 dróg powiatowych przebiegających przez teren tej gminy.

Więcej o:
powiat radomszczański masłowice gmina masłowice drogi starostwo radomsko sesja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE