W lokalach wyborczych maseczki, dystans i dezynfekcja rąk

W lokalach wyborczych maseczki, dystans i dezynfekcja rąk

W lokalach wyborczych obowiązywać będą, tak jak w wielu innych miejscach np. w sklepach, maseczki, dystans i dezynfekcja rąk.

Są znane nam wszystkim metody zapobiegania infekcjom – dystans, maseczki, dezynfekcja rąk. Oczywiście ilość osób w lokalu będzie ograniczona. Nie należy się tłoczyć przy wejściu i wyjściu. Starajmy się tak zachowywać, jakbyśmy szli np. do sklepu

W każdym lokalu wyborczym jest komisja wyborcza, który odpowiada za przestrzeganie norm. We własnym interesie komisja będzie dyscyplinowała osoby, które będą chciały wejść w większej grupie, czy nie nosić maseczki.

Wyborca ma prawo wymagać, by były przestrzegane wymogi sanitarne. Długopisy, czy powierzchnie będą dezynfekowane co jakiś czas. Można też wziąć swój długopis. Zalecane są także m.in. rękawiczki lub dezynfekcja rąk.

Wybory prezydenckie odbędą się w niedzielę, 28 czerwca, a głosowanie będzie możliwe w godzinach 7.00-21.00. W kraju głosowanie ma się odbyć metodą mieszaną – w lokalach wyborczych lub korespondencyjnie.

Jeśli żaden z kandydatów w pierwszej turze wyborów nie uzyska więcej niż połowy ważnie oddanych głosów, wówczas – 12 lipca – odbędzie się druga tura wyborów.

Więcej o:
wybory 2020 wybory radomsko państwowa komisja wyborcza cisza wyborcza
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE