W której aptece w Radomsku można wykonać test na Covid-19?

Fot. Sebastian Nems

Masz objawy COVID-19, miałeś kontakt z osobą zakażoną koronawirusem lub masz w pracy kontakt z dużą liczbą osób? Zrób bezpłatny test antygenowy w aptece. W Radomsku wykonanie testu oferuje jedna apteka.

Od 27 stycznia masz możliwość bezpłatnego sprawdzenia, czy jesteś zakażony koronawirusem. Nie ma ograniczenia liczby testów, które mogą być wykonane u jednej osoby. Farmaceuta pobierze wymaz z nosogardzieli, wykona test i umieści Twój wynik w systemie, czyli zobaczysz go na swoim Internetowym Koncie Pacjenta i w aplikacji mojeIKP.

Nie każda apteka bierze udział w programie. Lista aptek biorących udział w programie jest na bieżąco aktualizowana – najbliższy punkt, który przeprowadza testy znajdziesz na stronie: https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/test-w-mobilnym-punkcie-pobran#mapa-apteki

W Radomsku test można wykonać w aptece „Miła” (ul. Miła 5). Warto wcześniej umówić się na wizytę, dzwoniąc pod nr (44) 685 03 10.

Nie dostaniesz testu bezpłatnie do domu. Wykonać go możesz jedynie na miejscu.

Jak przygotować się do testu?

Minimum 2 godziny przed badaniem:

 • nie spożywaj posiłków,
 • nie pij,
 • nie żuj gumy,
 • nie płucz jamy ustnej i nosa,
 • nie myj zębów,
 • nie przyjmuj leków,
 • nie pal papierosów.

Czym jest test antygenowy?

To szybki test diagnostyczny, który z dużym prawdopodobieństwem wskazuje, czy jesteś zakażony koronawirusem.

Test jest:

 • bezpłatny,
 • szybki – wynik masz po kilku–kilkunastu minutach,
 • łatwy do wykonania.

Sprawdzanie wyniku testu

Twój wynik jest widoczny na Twoim Internetowym Koncie Pacjenta oraz w aplikacji mojeIKP. Wynik widzi również twój lekarz podstawowej opieki zdrowotnej (POZ). O wyniku badania może też poinformować Cię przychodnia POZ, w której pracuje Twój lekarz POZ, lub laboratorium, które przeprowadzało badanie.

W systemie znajdą się także wyniki testu na koronawirusa wykonane prywatnie, nawet jeśli wynik jest negatywny lub nierozstrzygający.

Dalsze postępowanie

Przy dodatnim wyniku testu zostaniesz skierowany na izolację domową. Jeśli nie zajdzie potrzeba hospitalizacji, będziesz objęty Domową Opieką Medyczną. Informację o tym, ile potrwa Twoja izolacja, znajdziesz na Internetowym Koncie Pacjenta oraz w aplikacji mojeIKP. W okresie izolacji skontaktuje się z Tobą również sanepid.

Jeśli test wypadnie ujemnie, ale masz objawy, które mogą wskazywać na koronawirusa, poproś lekarza podstawowej opieki zdrowotnej o skierowanie na test PCR. Możesz też poprosić o skierowanie na test PCR online

Certyfikaty po teście antygenowym

Po wykonaniu testu otrzymasz:

 • Unijny Certyfikat COVID po teście antygenowym (ważny 48 godzin),
 • po 10 dniach od pozytywnego wyniku testu – Krajowy Certyfikat COVID. Certyfikat ten nie będzie jednak podstawą do przekraczania granicy, będzie ważny tylko w Polsce.

Obydwa certyfikaty znajdziesz na Internetowym Koncie Pacjenta i w aplikacji mojeIKP.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko test covid w aptece koronawirus covid-19
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE