W Kamieńsku odpust parafialny i mecz kawalerowie-żonaci

W Kamieńsku odpust parafialny i mecz kawalerowie-żonaci Fot. Jarosław Bąkowicz

29 czerwca to ważna data dla parafii św. Ap Piotra i Pawła w Kamieńsku. Tego dnia świętowano w mieście odpust parafialny.

Tegoroczny był wyjątkowy ponieważ świętowano jubileusz 30-lecia święceń kapłańskich księży rodaków: ks. dr. Andrzeja Kuliberdy, ks. Wojciecha Próchnickiego oraz ks. Marka Cieślika.

Z tej okazji odbyła się w parafialnym kościele uroczysta msza święta zorganizowana przez ks. proboszcza Marka Latosa, który również wyświęcany był razem z księżmi rodakami. Po eucharystii odbyła się część piknikowa na stadionie sportowym im. mjr Antoniego Maszewskiego w Kamieńsku.

Tradycyjnie rozegrano również mecz kawalerowie-żonaci. Tegoroczne spotkanie było meczem rozegranym w historii miasta. Mecz zakończył się wynikiem 6:5 dla żonatych. Bramki żonaci: Jarosław Bąkowicz -3, Przemysław Olejnik, Damian Bąkowicz, trafienie samobójcze. Kawalerowie: Przemysław Zawadzki - 2, Konrad Szmit, Igor Tkacz, Robert Górzyński.

Po meczu odbyła się zabawa odpustowa.

- Dziękuję za wspólnie spędzony czas i przede wszystkim za liczną frekwencję. Okazało się, że zmiana miejsca wydarzenia była przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Dlatego od tego roku pikniki odpustowe będziemy organizowali na stadionie – mówi Jarosław Bąkowicz, burmistrz Kamieńska.

Więcej o:
kamieńsk odpust jarosław bąkowicz
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE