W Kamieńsku na Słowackiego noga z gazu

Fot. sxc.hu

O urządzeniu do pomiaru prędkości, czyli popularnym radarze wspomniał Bogdan Pawłowski na portalu Radomsko24.pl w programie „Staszczyk niezależnie”. Maszt już stoi. Kiedy radar?

- Inwestycja trwa już tak naprawdę od lipca 2019 roku Wtedy spotkały się trzy zainteresowane podmioty: GDDKiA przedstawiciel z gminy Kamieńsk i przedstawiciel Inspekcji Transportu Drogowego - mówi Bogdan Pawłowski, burmistrz Kamieńska.

GDDKiA udostępniła pas drogowy, ITD ustawiła maszt. Zadaniem władz Kamieńska było podłączenie zasilania do urządzenia.

- Fizycznie radar jest zabezpieczony u mnie w urzędzie. To radar zdemontowany ze skrzyżowania w Kamieńsku przy DK1 – dodaje burmistrz.

- To kiedy będzie umieszczony, dzisiaj nie jestem w stanie powiedzieć. To już zadanie ITD, ale będę pierwszą osobą, która to będzie wiedzieć – podkreśla nasz rozmówca.

- Oczywistym celem montażu urządzenia jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców miasta - zauważa z kolei Maciej Zalewski, rzecznik GDDKiA w Łodzi.

Warto sobie zapamiętać. Maszt stoi w bezpośrednim sąsiedztwie dyskontu Biedronka przy ulicy Słowackiego. Należy w tym miejscu zdjąć nogę z gazu, bo jego pojawienie może być zaskoczeniem dla kierowców. Ograniczenie prędkości w tym miejscu jest do 50 km/h . 

Więcej o:
fotoradar fotoradar kamieńsk
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE