W Kamieńsku będą patrole ponadnormatywne policji

W Kamieńsku będą patrole ponadnormatywne policji Fot. pixabay.com

W piątek 29 maja 2020 roku burmistrz Kamieńska Bogdan Pawłowski oraz Komendant Powiatowy Policji w Radomsku insp. Piotr Nowicki podpisali porozumienie w sprawie służb ponadnormatywnych.

Dodatkowe służby funkcjonariuszy radomszczańskiej Policji powstaną w oparciu o analizę zagrożeń bezpieczeństwa. Wyciągnięte wnioski posłużą do sporządzania miesięcznego harmonogramu, w którym zostaną ujęte rejony pełnienia służby.

Harmonogram uwzględniał będzie w głównej mierze dodatkowe służby na obszarze miasta i gminy, gdzie dochodzi do realnych zagrożeń ładu i porządku publicznego. W tych właśnie miejscach patrole policyjne będą zwracać szczególną uwagę na przestrzeganie przepisów prawa.

Na powyższy cel władze Kamieńska wyasygnowały kwotę 10 tysięcy złotych, z czego 5 tysięcy z przeznaczeniem na prewencyjne patrole ponadnormatywne pełniące służbę na terenie miasta i gminy Kamieńsk przez policjantów Komisariatu Policji w Kamieńsku, a kolejne 5 tysięcy dla policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku na służby w miejscach, które wskaże burmistrz jako najbardziej niebezpieczne, po dokonaniu analiz bezpieczeństwa.

Więcej o:
radomsko policja policja kamieńsk patrole ponadnormatywne
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE