W II LO świętowali obchody Dnia Europy

"My dla Europy - Europa dla nas - 10 lat Polski w Unii Europejskiej" - pod takim hasłem w II Liceum Ogólnokształcącym w Radomsku świętowano Dzień Europy

"My dla Europy - Europa dla nas - 10 lat Polski w Unii Europejskiej" - pod takim hasłem w II Liceum Ogólnokształcącym w Radomsku świętowano Dzień Europy.7 kwietnia gościem specjalnym w II LO była europosłanka Joanna Skrzydlewska, która przybliżyła uczestnikom swoje obowiązki, kompetencje i zadania w Parlamencie Europejskim. Ponadto rzecznik prasowy starostwa powiatowego Arkadiusz Szczegodziński pokazał na prezentacji co zmieniło się w naszym powiecie od 2004 roku, czyli od momentu, w którym wstąpiliśmy do Unii Europejskiej.

W szkole odbył się konkurs pod nazwą "Debata w Parlamencie Europejskim". Wzięli w nim udział uczniowie z gimnazjów z Radomska, Gomunic oraz Dobryszyc. Najlepsi okazali się gimnazjaliści z Gomunic.

Rozstrzygnięto także konkursy plastyczne - na logo Szkolnego Klubu Europejskiego i "10 lat mojej miejscowości w Unii Europejskiej". Organizatorom najbardziej podobało się logo wykonane przez Justynę Zatoń z klasy II B.

W konkursie plastycznym I miejsce zajęła Kinga Kempa (PG nr 4 w Radomsku), II miejsce Natalia Piasecka (PG nr 5 w Radomsku), III miejsce Michał Czerwiński (PG w Gomunicach), wyróżnienie zdobyły - Oliwia Łysik (PG w Dobryszycach) i Magdalena Adamczyk (PG nr 4 w Radomsku).

Patronat nad obchodami Dnia Europy w II LO objęło starostwo powiatowe. Organizatorami był Szkolny Klub Europejski z opiekunem panią Joanną Wiśniewską oraz nauczyciele historii i wiedzy o społeczeństwie pani Magdalena Więcek i pan Paweł Rorat.

Więcej o:
unia europejska joanna skrzydlewska ii liceum ogólnokształcące w radomsku parlament europejski joanna wiśniewska
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE