W I LO w Radomsku zorganizowano Międzyklasowe Zawody z Pierwszej Pomocy

Fot. Klaudia Gajda, Sebastian Nems

We wtorek, 28 lutego w I Liceum Ogólnokształcącym w Radomsku odbyły się Międzyklasowe Zawody z Pierwszej Pomocy. W szkole zorganizowano kilka stanowisk z symulacjami prawdziwych zdarzeń takich jak np. porażenie prądem, nagłe zatrzymanie akcji serca czy użądlenie przez owady.

W zawodach wzięli udział uczniowie z klas pierwszych, drugich i trzecich. 3-osobowe drużyny miały do zaliczenia 7 stacji, na których czekały symulacje różnych zdarzeń wymagających udzielenia pierwszej pomocy. Stacje przygotowane były bardzo realistycznie i szczegółowo. Na każdej stacji czekali pozoranci potrzebujących pomocy, zespół musiał prawidłowo udzielić pomocy. W czasie gry do wykonania była między innymi resuscytacja. Trzeba było wykazać się umiejętnością zaopatrzenia złamań, zatamowania krwawienia. Wykonanie zadania oceniali sędziowie.

Taka gra jest ważnym elementem dla uczniów podczas nauki pierwszej pomocy. Traktowana jest jako technika symulacji „doznanych urazów i zachorowań”, a uczniowie rozumieją konieczność pełnej koncentracji, realnego wyobrażenia sobie sytuacji, a także spokojnego podejścia w czasie możliwych czynności ratunkowych.

- Umiejętności udzielania pierwszej pomocy są niezbędne w życiu. Niezależnie od tego gdzie się znajdziemy, czy to miejsce pracy czy szkoła. Powinniśmy potrafić zareagować, udzielić tej pomocy pierwszej - mówiła Bożena Ujma, koordynatorka Zawodów.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
liceum liceum radomsko kurs pierwszej pomocy zawody
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE