W I LO w Radomsku trwa Tydzień Zdrowia

W I LO w Radomsku trwa Tydzień Zdrowia Fot. I LO w Radomsku

W I Liceum Ogólnokształcącym w Radomsku trwa Tydzień Zdrowia. Jest to projekt, który w szkole realizowany jest od 2008 r.

Głównym celem Tygodnia Zdrowia jest kształtowanie u uczniów szkoły potrzeby dbania o zdrowie i promowanie zdrowego stylu życia poprzez:

  • kształtowanie postaw i zachowań prozdrowotnych,
  • pogłębianie wiedzy nt. zagrożeń zdrowotnych (w tym otyłości, braku ruchu, środków psychoaktywnych),
  • sposobów ochrony zdrowia i dbałości o nie,
  • kształtowanie czynnych postaw wobec zdrowia i bezpieczeństwa własnego i innych, a także rozwijanie ogólnej sprawności ruchowej.

- Szczególnie chcielibyśmy namówić uczniów do dbania o zdrowie własne i innych, rozwijania sprawności ruchowej, przestrzegania zasad bezpieczeństwa, zainteresowania własnym zdrowiem, zmiany nawyków żywieniowych, czynnego wypoczynku. Równie ważne staje się dla nas rozwijanie wśród uczniów umiejętności radzenia sobie w sytuacjach niebezpiecznych dla życia i zdrowia oraz współdziałania w zespole – mówią organizatorzy wydarzenia.

Tegoroczna XIV edycja trwa od 28 listopada do 2 grudnia 2022. Kolejne dni poświęcone będą: zdrowemu odżywianiu, profilaktyce chorób cywilizacyjnych i przeciwdziałaniu nałogom, propagowaniu zasad udzielania pierwszej pomocy, profilaktyce AIDS/HIV oraz szerzeniu tolerancji wobec chorych i popularyzowaniu różnych rodzajów aktywności fizycznej.

Dotychczas młodzież I LO uczestniczyła w spotkaniach z dietetykiem, psychologiem oraz lekarzami: diabetologiem, psychiatrą, ginekologiem i wysłuchała pogadanek na tematy związane z programem Tygodnia Zdrowia.

Ponadto zorganizowano „Bar sałatkowy”, gdzie można było kupić za drobną sumę zdrową i świeżą sałatkę lub sok owocowy, a także warsztaty zdrowych i zbilansowanych posiłków. 

Przed uczniami „Dzień z pierwszą pomocą”, „Dzień walki z AIDS” oraz „Dzień Sportu”.

Więcej o:
radomsko i lo radomsko tydzień zdrowia profilaktyka
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE