W I LO w Radomsku powstało Eko-Centrum Geograficzne

W I LO w Radomsku powstało Eko-Centrum Geograficzne Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

W I Liceum Ogólnokształcącym w Radomsku zostało utworzone „Eko-Centrum Geograficzne”, które będzie służyć zarówno uczniom, jak i nauczycielom. W nowoczesnej pracowni prowadzone będą m.in. lekcje geografii.

Pracownia powstała w ramach konkursu „Nasze ekologiczne pracownie” współfinansowanego przez Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Całkowity koszt zadania to 70 140 zł, kwota dofinansowania z WFOŚiGW - 59 940 zł, dofinansowania z budżetu powiatu - 10 200 zł.

- Nowoczesna i bogata w pomoce dydaktyczne pracownia stwarza uczniom atrakcyjne warunki przyswajania wiedzy, a nauczycielom komfortowe warunki pracy. Życzę Wam abyście jak najlepiej i najefektywniej z tego korzystali – mówiła podczas otwarcie pracowni wicestarosta Małgorzata Lewandowska.

W pracowni odbywać się będą m.in. zajęcia dydaktyczne z geografii, zajęcia przygotowujące do matury z geografii oraz zajęcia dla uczniów przygotowujących się do konkursów i olimpiad geograficznych, a także debat i gier terenowych.

Sala przeszła gruntowny remont. Zakupiono nowe wyposażenie (ławki, krzesła, biurko, szafy) oraz szereg pomocy dydaktycznych, m.in. monitor interaktywny, komputery, multimedialny atlas świata, multimedialne przewodniki po parkach narodowych, interaktywne plansze dydaktyczne, modele południków i równoleżników, mierniki do pomiarów środowiskowych oraz lewitujący globus demonstracyjny.

Więcej o:
radomsko i lo radomsko eko centrum geograficzne pracownia
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE