W I LO w Radomsku powstają nowe sale edukacyjne. Wcześniej było tam mieszkanie służbowe

W I LO w Radomsku powstają nowe sale edukacyjne. Wcześniej było tam mieszkanie służbowe Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Kończą się prace remontowe przy adaptacji pomieszczeń dawnego mieszkania nauczycielskiego w I Liceum Ogólnokształcącym w Radomsku. Powstają tam nowe sale edukacyjne.

- Dzięki tej inwestycji szkoła zyska nowoczesną pracownię języków obcych, zaplecze pracowni chemicznej oraz gabinet psychologa i pedagoga specjalnego – mówi Małgorzata Lewandowska, wicestarosta powiatu radomszczańskiego.

Z inicjatywą wygospodarowania kolejnych bardzo potrzebnych szkole sal edukacyjnych kosztem niewykorzystywanego od dawna mieszkania dla nauczycieli, wystąpiła dyrekcja I LO. Obecnie do I LO uczęszcza ponad 720 uczniów.

- Chcemy zapewnić młodzieży najlepsze warunki do nauki, dlatego każde nowe pomieszczenie jest bardzo ważne – tłumaczy Bogdan Węgrzyński, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku.

Cały projekt obejmuje przeprowadzenie na powierzchni ponad 60 m kw. prac remontowych polegających m.in. na wymianie instalacji elektrycznej i montażu oświetlenia, gipsowaniu i malowaniu ścian i sufitów, położeniu podłogi (posadzki z wykładzin z tworzyw sztucznych), wymianie drzwi i parapetów, założeniu rolet okiennych. Zakupione zostanie również wyposażenie w postaci ławek, biurka dla nauczyciela, krzeseł, białej tablicy, rzutnika multimedialnego, zestawu komputerowego, głośników (do gabinetu psychologa/pedagoga specjalnego - biurko, krzesła, fotele, komputer).

Koszt całości projektu skalkulowano na około 150 tys. zł. Powiat Radomszczański pozyskał na ten cel od Fundacji PGE darowiznę w kwocie 40 tys. zł.

Więcej o:
radomsko i lo radomsko nowe sale inwestycja remont
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE