W grudniu 1. Bieg po Strefie w Radomsku

W grudniu 1. Bieg po Strefie w Radomsku

Fundacja Aktywności Fizycznej Radomsko i Kolarsko-Biegowy Klub Sportowy Radomsko zapraszają na 1. Ogólnopolski Bieg Po Strefie który odbędzie się 1 grudnia,na ulicach Radomska obok terenów Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Biegacze będą mieć do pokonania 10 km, na atestowanej trasie. Łączna pula nagród z tego wydarzenia to 10 400 zł.

Fundacja Aktywności Fizycznej powstała w 2017 roku i głównym celem jest wspieranie oraz upowszechnianie kultury fizycznej i sportu. W roku 2017 Fundacja Aktywności Fizycznej skupiła się na sprawach organizacyjnych, popularyzacji tenisa ziemnego szczególnie wśród dzieci i młodzieży, nawiązaniu współpracy z Polskim Związkiem Tenisowym, organizowaniu lokalnych oraz rankingowych turniejów tenisowych, zorganizowaniu obozu sportowo – tenisowego w Barlinku (woj. zachodniopomorskie). Dzięki popularyzacji tenisa ziemnego wśród dzieci i młodzieży, w 2017 roku udało się zachęcić do trenowania tej dyscypliny sportu kilkadziesiąt osób.

Innym, bardziej zaawansowanym przejawem działania Fundacji była organizacja turniejów rankingowych Polskiego Związku Tenisowego. By je przeprowadzić Fundacja nawiązała współpracę z Polskim Związkiem Tenisowym. Związek wyraził zgodę na zorganizowanie przez Fundację całego cyklu takich zawodów w roku 2017. Organizacja tego typu imprez przynosi wiele korzyści i wpływa bardzo mocno na rozwój tenisa w mieście.

W 2019 roku z związku z tym, że bieganie stało się od kilku lat bardzo popularne w Radomsku i całej Polsce, postanowiliśmy zorganizować imprezą biegową.

- Na początku września narodził się projekt 1. Ogólnopolski Bieg po Strefie, która wraz z prezesem KBKS Radomsko chcemy tworzyć przez następne lata – mówi Dariusz Chmielewski, prezes FAF Radomsko.

- KBKS Radomsko już od trzech lat organizuje wydarzenia biegowe w Radomsku, na naszym koncie jest ponad dwadzieścia siedem imprez sportowych. Jesteśmy pierwszym i najbardziej licznym klubem biegowym oraz kolarskim w mieście. Na koncie zorganizowanych przez nas wydarzeń są m.in. biegi uliczne na 5, 10 km, duathlon, rajdy rowerowe i zawody kolarskie. Radomsko przez te lata stałą się jednym z najbardziej uczęszczanych miast przez biegaczy z centralnej Polski. Bieg po Strefie to wyjątkowy bieg o zasięgu ogólnopolskim a dzięki wysokim nagrodom, jest okazja przyciągnąć do naszego miasta najlepszych w Polsce – opowiada Sebastian Pierzchalski, prezes KBKS Radomsko.

- Dzięki pomocy wielu firm z Radomska m.in. Cortizo, Port Radomsko, Esbank udało się  dodać do biegu potężną pulę nagród, która mam nadzieje zachęci wielu biegaczy także za granicy – mówi z Dariusz Chmielewski.

- To wydarzenie jest tworzone przez Fundacje, Klub Sportowy i lokalne firmy dzięki tej współpracy może wyjść fajna impreza, która stanie się wizytówką miasta Radomska w całej Polsce – dodaje Sebastian Pierzchalski.

Na bieg można się zapisać na stronie http://www.biegamy.radomsko.pl/biegpostrefie wpisowe to tylko 40 zł start i meta znajduje się w Port Radomsko tuż przy DK1.

Patronat nad biegiem objął urodzony w Radomsku maratończyk - Wojciech Gruszczyński, który również ufundował kilka specjalnych nagród.

Patronat na biegiem objął Prezydent Miasta Radomska oraz Starosta Powiatu Radomszczańskiego. 

Jest to pierwszy bieg w którym najlepsi zawodnicy dostają nagrody finansowe oraz trzeci w historii atestowany bieg na 10 km (pierwszy atest na Radomszczański Bieg Niepodległości organizowany był również przez Kolarsko-Biegowy Klub Sportowy Radomsko). Jest to również pierwszy bieg, w którym wystartują najlepsi biegacze w Polsce.

Na liście startowej m.in.:

Błażej Brzeziński - Sześciokrotnie stawał na podium mistrzostw Polski seniorów. Reprezentant Polski na mistrzostwach świata i Europy w biegach przełajowych. Reprezentant Polski na mistrzostwach Europy w maratonie Zurych 2014 i Berlin 2018. Zwycięzca 39. Maratonu Warszawskiego 2017.

Arkadiusz Gardzielewski – dziewiętnastokrotny medalista mistrzostw Polski seniorów, medalista Halowych Mistrzostw Polski, medalista Mistrzostw Świata w biegach przełajowych i maratonie. Zwycięzca w 2013 roku mistrzostw w biegu maratońskim z czasem 2:13:43

Ewa Jagielska – Mistrzyni Polski na 5km z 2017 roku oraz na dystansie półmaratonu, medalistka Mistrzostw Polski.

Biorąc pod uwagę obsadę biegu padnie historyczny rekord naszego miasta na dystansie 10 km

Biuro zawodów mieścić się będzie w Hotelu Porto. A start biegu na parkingu Port Radomsko. Start biegu o godz. 11.00.

Zapraszam wszystkich do kibicowania i biegania bo jest wielka niespotykana dotąd okazja pobiec z najlepszymi w całej Polsce!

Więcej o:
bieg po strefie radomsko strefa radomsko biegacze radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE