W Gomunicach królował miód i muzyka. Na scenie Stachursky oraz „Piękni i Młodzi”

Fot. Wojciech Bojdo

W Gomunicach już po raz siódmy zorganizowano Święto Miodu. Odbywająca się na gomunickim stadionie impreza przyciągnęła miłośników tego pszczelego produktu, ale nie tylko.

Gomunickie Święto Miodu to szansa na zakup „płynnego złota” od lokalnych pszczelarzy oraz skosztowania przysmaków przygotowanych przez sołectwa i Koła Gospodyń Wiejskich.

- Cieszymy się, że tak wiele osób chce próbować tego naszego płynnego złota, a przy okazji dobrze się bawić – podkreśla Paweł Olejniczak, wójt gminy Gomunice.

- Trzeba jeść miód. Miód jest zdrowy, jest świetnym zamiennikiem innych słodzików i przede wszystkim jest to polski produkt. Warto wspierać wszystkich tych, którzy miód produkują i warto miód jeść, bo jest to zdrowie – dodaje Krzysztof Ciecióra, wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Podczas sobotniej (5 sierpnia 2023 r.) imprezy nie brakowało atrakcji dla dzieci a także koncertów. Występowały zespoły ludowe oraz lokalni młodzi artyści. Na scenie wystąpiły również gwiazdy tegorocznej edycji Gomunickiego Święta Miodu: Stachursky oraz zespół „Piękni i Młodzi”.

Patronat honorowy nad imprezą objął marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
powiat radomszczański gmina gomunice święto miodu gomunice gomunickie święto miodu 2023 stachursky piękni i młodzi
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE