Radomsko, Łódzkie 25.6o Sobota, 20 Lipca 2019
ważne informacje
  • 08:07 Ograniczenie w dostawie ciepłej wody czytaj dalej
  • 16:07 Zagłosuj na Radomsko w konkursie Planete+ „Twoje miasto z góry” czytaj dalej

W Gomunicach hejtują dopalacze

Kultura i rozrywka
Tomasz Kolmasiak

Pomimo szeroko zakrojonej kampanii profilaktycznej, prowadzonej z dużą regularnością, a ponadto  drastycznych przykładów i ciągłej edukacji problem dopalaczy i uzależnień jest bardzo widoczny. Coraz więcej młodych osób zażywa dopalacze, które należy traktować na równi z narkotykami. Walka o wyjście z tego nałogu może trwać latami. Dostrzegając nasilający się problem Gmina Gomunice w innowacyjny sposób spróbuje wytłumaczyć młodzieży szkodliwość dopalaczy organizując akcję społeczną pn. „Hejtujemy Dopalacze – Edukacyjna Akcja Profilaktyki Antynarkotykowej”.

Gomunice są pierwszą gminą w województwie łódzkim, inicjującą walkę z tym groźnym zjawiskiem w ramach akcji muzyczno – edukacyjnej, której przesłaniem jest profilaktyka i promowanie walki z uzależnieniami. Wydarzenie organizowane przy współpracy z Komendą Powiatową Policji i Starostwem Powiatowym w Radomsku objął swoim patronatem Marszałek Województwa Łódzkiego – Grzegorz Schreiber.

Wystąpi zespół Roan. Zespół specjalnie na potrzeby akcji „Hejtujemy dopalacze” nagrał piosenkę „Naturalna moc”, w której przekonuje, że niebezpieczna moc nie pozwala spać, prosząc o pomoc w uwolnieniu się od uzależnienia, które czyni człowieka niewolnikiem.

Koncert odbędzie się w dniu 29 marca o godz. 11.00 w hali sportowej w Gomunicach.

komentarze