W gm. Przedbórz zorganizowano powiatowe ćwiczenia z zakresu obronności

W gm. Przedbórz zorganizowano powiatowe ćwiczenia z zakresu obronności Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

„Jesień 2022” – to kryptonim powiatowych ćwiczeń z zakresu obronności przeprowadzanych w tym tygodniu na terenie gminy Przedbórz.

Plan działań przewidywał utworzenie na terenie gminy Przedbórz tzw. zastępczych miejsc szpitalnych. Zorganizowano je w Publicznej Szkoły Podstawowej w Przedborzu. Zastępcze miejsca szpitalne to przygotowane w wyznaczonych pomieszczeniach i budynkach miejsca do leżenia, wyodrębniane w celu zapewnienia elementarnych warunków dla hospitalizacji rannych i chorych oraz podstawowej pomocy ogólnolekarskiej i opieki pielęgniarskiej poszkodowanej ludności w zdarzeniach masowych lub działaniach wojennych.

W ćwiczeniach uczestniczyli pracownicy gmin Przedbórz, Kobiele Wielkie, Masłowice, Wielgomłyny oraz Żytno oraz personel medyczny SP ZOZ w Przedborzu. W działania organizacyjne zaangażowano również jednostki ochotniczej straży pożarnej a także młodzież z klasy mundurowej w ZSP w Przedborzu.

Manewry miały na celu sprawdzenie umiejętności kierowania realizacją podjętych działań obronnych, sprawdzenie i praktyczne funkcjonowanie wdrożonych rozwiązań systemu stałego dyżuru a także wzajemne współdziałanie jednostek organizacyjnych, czyli Starostwa Powiatowego oraz urzędów gmin z terenu powiatu.

Więcej o:
powiat radomszczański przedbórz ćwiczenia obronność zarządzanie kryzysowe
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE