W gimnazjum w Strzałkowie podsumowano projekt „Człowiek bez pasji nudzi swoją duszę”

Uczniowie klas II i III Publicznego Gimnazjum w Strzałkowie od kwietnia do grudnia tego roku realizowali projekt edukacyjny pod nazwą: „Człowiek bez pasji nudzi swoją duszę”.

Uczniowie klas II i III Publicznego Gimnazjum w Strzałkowie od kwietnia do grudnia tego roku realizowali projekt edukacyjny pod nazwą: „Człowiek bez pasji nudzi swoją duszę”. 16 grudnia przyszedł czas na  uroczystość  podsumowującą działania podjęte w ramach tego przedsięwzięcia.
fot. archiwum szkoły

Okazało się, że najbardziej pasjonującymi dla uczniów dziedzinami są: motoryzacja, fotografia, taniec i muzyka. Liderzy poszczególnych grup prezentowali wyniki swojej kilkumiesięcznej pracy. Zebrani na tej uroczystości goście: rodzice, nauczyciele i uczniowie mieli okazję oglądać kilka ciekawych układów tanecznych, w których młodzież gimnazjalna odkryła swój talent, a jak sama zapewniała, taniec pozwala im rozwijać wiarę w siebie, zapewnia dobrą sylwetkę i daje radość życia.

Młodzi konstruktorzy odkryli przed zebranymi genialne machiny, jakie udało im się zmontować z różnorodnych materiałów. I tak właśnie m.in. pojawił się rower w całości wykonany z drewna, którego zaletą było poruszanie się bez paliwa, ale … nie można też było na nim jeździć. Uwagę widzów przyciągnął pojazd - Bestia Swift 1.3, skutecznie udający auto, szczególnie gdy ogląda się go po ciemku i z daleka. Oryginalny kabaret nawiązujący do pracy w zakładzie  blacharskim w  wykonaniu młodych artystów wywoływał salwy śmiechu.

Grupa pasjonatów fotografii pochwaliła się zdjęciami, które uwieczniły ulotne chwile spędza-ne w gronie rodziny i przyjaciół. Goście mogli je podziwiać na wystawie specjalnie przygotowanej w sali, gdzie odbywała się prezentacja. Ku zaskoczeniu zebranych widzów niektórzy uczniowie objawili swoje talenty wokalne i muzyczne. Efekty działań wykonawców projektu można było oglądać w trakcie uroczystości dzięki przygotowanej przez nich prezentacji multimedialnej, co potwierdza również ich umiejętności informatyczno-techniczne.

Autorkami projektu i jednocześnie opiekunkami młodzieży były panie: Izabela Kaczmarczyk i Emilia Stacherska.

info: PG w Strzałkowie


Więcej o:
gimnazjum projekt
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE