W Dobryszycach o planowaniu ścieżki edukacyjno-zawodowej

W Dobryszycach o planowaniu ścieżki edukacyjno-zawodowej

Uczniowie klas ósmych stoją przed jedną z najważniejszych decyzji w swoim życiu – wyborem szkoły ponadpodstawowej. To czas, który wytycza kierunek dalszej edukacji i kariery zawodowej. Zrozumienie tej wyjątkowej chwili i odnalezienie właściwej drogi to nie lada wyzwanie, ale również ogromna szansa na realizację swoich marzeń i celów.

Z myślą o przyszłości edukacyjno-zawodowej młodzieży w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dobryszycach i Szkole Podstawowej w Bloku Dobryszyce odbyło się spotkanie z doradcą zawodowym z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP  w Piotrkowie Trybunalskim oraz pośrednikiem pracy z Młodzieżowego Centrum Kariery w Radomsku.

Celem wydarzenia było dostarczenie uczniom informacji niezbędnych do świadomego wyboru szkoły średniej, zgodnego z ich potencjałem, aspiracjami i realiami rynku pracy.

Podczas warsztatów uczniowie mieli możliwość zadawania pytań dotyczących wyboru szkoły oraz możliwych ścieżek kariery i rozwoju zawodowego po ukończeniu edukacji w liceum, technikum lub szkole branżowej. Posiadanie fachowej wiedzy i praktycznych umiejętności otwiera drzwi do lepszej przyszłości, zarówno na płaszczyźnie zawodowej, jak i biznesowej.

Spotkanie to stało się nie tylko okazją do uzyskania fachowej porady, ale również do wymiany doświadczeń i refleksji na temat przyszłości edukacyjno-zawodowej.

Uczniowie dowiedzieli się, że edukacja to klucz do różnych perspektyw zawodowych i dobra inwestycja w przyszłość. Spotkanie zorganizowała-Łucja Przerada.

Więcej o:
dobryszyce nauka szkoła dobryszyce
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE