W ciągu roku, 12 podopiecznych z rodzin zastępczych, wraca do biologicznych rodziców

W ciągu roku, 12 podopiecznych z rodzin zastępczych, wraca do biologicznych rodziców

Na koniec 2019 r. w Polsce w pieczy zastępczej przebywało 71,8 tys. dzieci pozbawionych całkowicie lub częściowo opieki rodziny naturalnej, w tym 55,2 tys. w pieczy rodzinnej oraz 16,7 tys. w pieczy instytucjonalnej.

W powiecie radomszczańskim jest wzrost umieszczeń dzieci w placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Pojawienie się placówki Kamil i kolejnej spowodowało, że rodziny zawodowe zostały odciążone. Na terenie powiatu radomszczańskiego odnotowano spadek rodzin zastępczych. W 2018 było ich 157, dzisiaj jest 148 rodzin.

- W powiecie radomszczańskim nie ma osób chętnych do założenia rodziny zawodowej. Ostatnie szkolenie odbyło się w 2019 roku. Udział wzięły wtedy dwie rodziny, które podjęły się tej funkcji - mówi Monika Malcher, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy w Rodzinie w Radomsku.

W powiecie radomszczańskim jest ponad 300 dzieci w pieczy zastępczej i rodzinach zawodowych. Z tego w ciągu roku wraca nie więcej jak 12 dzieci do rodziny biologicznej .

- To kropla w morzu potrzeb - dodaje gość programu „Staszczyk niezależnie”.

Cała rozmowa z Moniką Malcher, dyrektorem PCPR w Radomsku na portalu Radomsko24.pl, w środę 27 stycznia o godzinie 19.45.

Więcej o:
rodziny zastępcze radomsko monika machler irek staszczyk
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE