VPN - co warto wiedzieć?

VPN - co warto wiedzieć?

Powszechność korzystania z Internetu związana jest z różnego rodzaju zagrożeniami. Wiadomo, że przy tak dużych możliwościach znajdą się osoby, które będą chciały wyłudzić dane, okraść kogoś lub zaszkodzić w jakiś inny sposób. Dlatego też warto wiedzieć, czym jest VPN i jak najlepiej to wykorzystać.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Wydaje się, że nikogo już nie trzeba przekonywać do konieczności ochrony swoich danych osobowych w świecie wirtualnym. Ilość oszustw i sposobów na nie jest wręcz nieskończona. Pomimo wielu akcji mających na celu uświadomienie wagi problemu ciągle trzeba o tym przypominać. Nie da się również ukryć, że wraz z postępem technologii zmienia się także sposób działania oszustów. Dlatego też trzeba być czujnym, szczególnie jeśli ma się do czynienia zawodowo z różnego rodzaju danymi. W końcu wiadomo, że wiedza to niejednokrotnie władza, więc tym bardziej należy zadbać o wszelkie możliwe zabezpieczenia. Wiele osób korzysta z możliwości pracy zdalnej, codziennie przesyłając różnorodne pliki. O ich bezpieczeństwo można zadbać tworząc VPN, czyli wirtualną sieć prywatną. Jest to rozwiązanie, które zdecydowanie sprawdzi się nie tylko w pracy, ale również w domu.

Czym jest VPN?

Prywatna sieć wirtualna to swojego rodzaju tunel. Umożliwia on połączenie dwóch punktów w taki sposób, że treści przesyłane przez niego są zabezpieczone przed niepowołanymi osobami trzecimi.

Zalety korzystania z VPN:

  • możliwość bezpiecznego korzystania z publicznych sieci Wi-Fi;
  • łączenie się z siecią domową bez ryzyka podpięcia się osób trzecich;
  • tworzenie zaszyfrowanych połączeń ułatwiających pracę zdalną.

Do odpowiedniego skonfigurowania połączenia VPN niezbędny będzie dobrej jakości router, który można wybrać spośród tych dostępnych w sklepie https://fritz-shop.eu/pol_m_Routery-VPN-464.html. Niektóre z routerów umożliwiają utworzenie kilku kanałów. Dzięki temu można zdecydować kto i do czego będzie miał dostęp. Szczególnie w pracy zawodowej może to być przydatne. Również w domu, gdzie nie wszystko musi być dostępne dla wszystkich.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE