VI Otyliada - trwają zapisy

VI Otyliada - trwają zapisy

OTYLIADA, czyli Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki – to największe masowe wydarzenie pływackie w Polsce. Wzorem lat ubiegłych OTYLIADA odbędzie się również na radomszczańskim basenie przy ulicy Leszka Czarnego.

Pierwszy maraton zorganizowano w Myszkowie i miał on charakter lokalny. Od 2014 odbywa się pod hasłem „Cała Polska pływa z nami” i ma zasięg ogólnopolski.

Dla jednych OTYLIADA jest okazją do zabawy w wodzie, dla innych sprawdzeniem swoich możliwości pływackich. Celem imprezy jest zachęcenie Polaków do aktywności fizycznej, a tym samym do zainwestowania we własne zdrowie. W dotychczasowych pięciu OTYLIADACH uczestniczyło ponad 11 tys. Polaków, którzy łącznie przepłynęli 40.195 km. Rekord OTYLIADY od 2016 roku należy do Sebastiana Karasia i wynosi 54.200 metrów, rekord wśród pań – 41.750 metrów ustanowiła w 2017 roku Aleksandra Bednarek.

Najbliższy Maraton odbędzie się 16 marca, start o godz. 18:00. Zapisywać na poszczególne pływalnie można się pod tym linkiem. Indywidualne zgłoszenia online trwają do 20 lutego. Opłata za udział w przypadku zapisu elektronicznego wynosi 15 zł,  przy zapisie w dniu imprezy na pływalni - 20 zł. 

Info: Urząd miasta w Radomsku

Więcej o:
otyliada pływanie zawody basen maraton pływacki
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE