VI Międzynarodowe Biennale Obrazu QUADRO ART 2018 w Radomsku

11 stycznia w Galerii Muzeum Regionalnego im. S. Sankowskiego miało miejsce otwarcie wystawy „VI Międzynarodowe Biennale Obrazu QUADRO ART 2018”. Wystawie towarzyszył koncert polskiego jazzowego zespołu Tubis Trio.

Organizatorem wystawy jest Związek Polskich Artystów Plastyków, Okręg Łódzki. Kuratorem wystawy jest Ewa Fukuoka, która opowiadała m.in. o idei projektu Quadro Art oraz o artystach, którzy biorą w nim udział.

- Quadro Art jest naszym prestiżowym projektem, organizowanym co dwa lata. I w sumie jest to już ósma edycja, dwie pierwsze były pod innym tytułem. Dla artystów jest to naprawdę duży popis ich wyobraźni i weny twórczej. Mogą zaprezentować swój warsztat oraz możliwości artystyczne, ponieważ nie ma żadnych reguł ograniczających ani tematykę, ani stylistykę obrazu. Jedyne co ich ogranicza to format, który musi być 100cm na 100cm. Format kwadratu nie jest tak prosty do zakomponowania, aby kompozycja była oryginalna. Niektórzy z artystów wiernie towarzyszą nam każdego roku w konkursie, co roku zgłaszają swój akces do udziału. Ale przybywa nam też dużo nowych artystów, którzy chcieliby zaistnieć, a to ze względu na to, że coraz większym zasięgiem obejmujemy obszar konkursu

- mówiła Ewa Fukuoka, prezes Okręgu Łódzkiego ZPAP.

Konkurs skierowany jest to profesjonalnych artystów plastyków, którzy chcą wyrazić na płótnie swoją twórczą osobowość. Ma on zasięg międzynarodowy. Obecnie jest to najważniejsza impreza artystyczna, którą organizuje Okręg Łódzki ZPAP. Celem tego konkursu jest rozwój malarstwa europejskiego, w którym istotną rolę odgrywa wymiana inspiracji i doświadczeń pomiędzy artystami. W konkursie tym odnaleźć można różnorodne style i techniki, które w pełni prezentują zakres możliwości i potencjał sztuki.

W tej edycji nagrodę Grand Prix komisja postanowiła przyznać artyście z Francji – Jean Imhoff. Pierwszą nagrodę zdobyła Agnieszka Jankowska, drugą Jacenty Jończyk, a trzecią Anna M. Masiul-Gozdecka. Wyróżnienia otrzymali: Henryk Widelski, Karina Czernek, Katarzyna Zbierska-Michalak.

Wystawę można oglądać do końca lutego 2019 roku w Galerii Muzeum.

Podczas wernisażu wystąpił polski zespół jazzowy Tubis Trio. W skład zespołu wchodzą: pianista Maciej Tubis, kontrabasista Paweł Puszczało i perkusista Przemek Pacan. Słuchacze zostali wciągnięci w muzyczny spektakl, jaki stworzyli muzycy. Zaprezentowali oni autorskie kompozycje, które zachwycały ciekawym brzmieniem.

Więcej o:
muzeum regionalne radomsko quadro art biennale tubis trio
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE