VI Integracyjny Festiwal Piosenki Patriotycznej „Dla Niepodległej” SOSW w MDK

VI Integracyjny Festiwal Piosenki Patriotycznej „Dla Niepodległej” SOSW w MDK

W środę, 13 listopada na deskach Miejskiego Domu Kultury w Radomsku odbył się VI Integracyjny Festiwal Piosenki Patriotycznej pod hasłem „Dla Niepodległej”, którego organizatorem, jak co roku, był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Radomsku.

Przegląd piosenek patriotycznych organizowany co roku przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Radomsku, był wspaniałą okazją do uczczenia 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Takie wydarzenie to również możliwość umacniania wartości patriotycznych oraz wspólna integracja różnych środowisk społecznych.

- Patriotyzmu możemy uczyć również poprzez śpiewanie tematycznych pieśni, które niejednokrotnie mówią o bogatej, jakże często trudnej historii Polaków w dążeniu do niepodległości

- mówi Katarzyna Morga, dyrektor SOSW w Radomsku.

Wśród uczestników tegorocznego festiwalu byli uczniowie:
- Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Piotrkowie Trybunalskim,
- Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Częstochowie,
- Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Radomsku,
- Publicznej Szkoły Podstawowej nr 10 w Radomsku,
- Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Radomsku,
- Podopieczni warsztatów terapii zajęciowej,
- Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Radomsku.

W sumie na deskach domu kultury wystąpiło 36 uczestników, którzy startowali w trzech kategoriach: soliści, duety i zespoły. Wszyscy biorący udział w Festiwalu otrzymali dyplomy, dla trojga wykonawców przygotowano nagrody specjalne.

W jury zasiedli: Teresa i Zdzisław Nowakowie wieloletni nauczyciele muzyki, obecnie aktywni członkowie chóru im. Stanisława Moniuszki, Maciej Kowalczyk nauczyciel szkoły muzycznej I stopnia im. Grażyny Bacewicz w Radomsku, Paweł Kałdoński starszy chorąży sztabowy jednostki „Grom”, Wiktoria Sztuk nauczycielka SOSW w Radomsku i ppor. Sebastian Natkański przedstawiciel Powietrznej jednostki Ewakuacji Medycznej wchodzącej w skład 25 Brygady Kawalerii w Tomaszowie Mazowieckim.

W czasie obrad jury, publiczność mogła obejrzeć prezentację zdjęć ze wszystkich poprzednich edycji Festiwalu oraz krótki film pt. „Niezwykła animacja na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę”.

Po nagrodzeniu zwycięzców i podziękowaniach, wszyscy udali się na mały, ale sycący poczęstunek, jakim był wojskowy bigos. Niemałą atrakcją był również pokaz sprzętu wojskowego Powietrznej jednostki Ewakuacji Medycznej wchodzącej w skład 25 Brygady Kawalerii w Tomaszowie Mazowieckim.

Więcej o:
integracyjny festiwal piosenki patriotycznej mdk radomsko przegląd pieśni patriotycznych sosw radomsko VI integracyjny festiwal piosenki patriotycznej
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE