VI Bieg na Orientację rozpoczęty

VI Bieg na Orientację rozpoczęty

I Liceum Ogólnokształcące im. F. Fabianiego w Radomsku zorganizowało po raz kolejny Bieg na Orientację, w którym udział mogły wziąć wszyscy uczniowie radomszczańskich szkół. W dniu 21 września rozpoczęto szóstą edycję biegu pod hasłem „Stop uzależnieniom”.

W piątek, 21 września rozpoczął się pierwszy etap biegu, w którym organizatorzy zaplanowali dla uczniów trzy rodzaje warsztatów ze specjalistami. Uczniów podzielono na trzy grupy i w każdej omawiany był inny temat.

W pierwszej grupie warsztaty dotyczyły zagadnienia zatytułowanego „Konflikt z prawem w kontekście uzależnień” z rzecznik policji w Radomsku – Anetą Wlazłowską oraz z Wiolettą Krawczyk z Sądu Rejonowego w Radomsku.

Druga grupa uczestniczyła w warsztatach o tematyce „Problematyka uzależnienia od używek, kontekst psychologiczny” z ekspertami: z psycholog Anną Łoszakiewicz z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej i z terapeutą Bogdanem Szymczykiem z Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radomsku.

„Zagrożenie dla zdrowia wynikające ze spożywania używek. Jak uzyskać pomoc?” - to tytuł trzecich warsztatów, na których uczniowie spotkali się z ekspertami: ze Szpitala Powiatowego w Radomsku z Przemysławem Drozdkiem oraz z Elżbietą Chybalską z Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radomsku.

Zwieńczeniem warsztatów był quiz wiedzy. A następnie uczniowie przeszli do lasu na Suchej Wsi, gdzie odbyły się warsztaty w terenie.

Portal Radomsko24.pl objął to wydarzenie patronatem.

Więcej o:
VI bieg na orientację I LO radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE