V Bieg Na Orientację zakończony

V Bieg Na Orientację zakończony

Za nami piąta edycja Biegu na Orientację organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące we współpracy z Nadleśnictwem Radomsko. W tym roku młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna ścigała się na terenie lasów dookoła miejscowości Podświerk. Młodzieży nie brakowało sił na szlaku, a po zakończonych zmaganiach czekały na nich liczne atrakcje.

- Cele są biegu terenowego są różne, jest to integracja międzyszkolna, ponieważ  w biegu biorą udział uczniowie wielu szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Stawiamy również na edukację. Pytania stawiane na punktach kontrolnych dotyczą m.in. ekologii. Chcemy też promować  turystykę oraz umiejętność pierwszej pomocy, którą również włączyliśmy w nasz bieg. Tegorocznej edycji imprezy przyświeca hasło „Stop przemocy – biegniemy po zdrowie” – wyjaśnia jedna z organizatorek biegu Bożena Ujma z I Liceum Ogólnokształcącego.

Podczas biegu młodzież rywalizowała w dwóch grupach, gimnazjalnej oraz ponadgimnazjalnej. Gimnazjaliści mieli do pokonania siedmiokilometrową trasę, natomiast dla ich starszych kolegów i koleżanek przygotowano trasę o długości dziesięciu kilometrów. Uczestnicy biegu otrzymali mapę, z której pomocą odnajdywali punkty kontrolne, gdzie rozwiązywali różne zadania.

Inicjatywa promocji zdrowia, integracji oraz turystyki poprzez bieg po leśnych duktach przypadła do gustu jego uczestnikom. Ich zdaniem należy przypominać młodzieży, iż można spędzać czas nie tylko przed komputerem i telewizorem, ale również na łonie natury.

- Bardzo mi się podobało. Dowiedzieliśmy się kilku ciekawych rzeczy o lesie i terenoznawstwie. Dobrze, że organizowane są takie imprezy w liceum, kiedy mamy czas na udział w takich inicjatywach. Najtrudniejsze było odczytanie informacji z mapy i odnalezienie punktów. Nie ukrywam, że sprawiło nam to trochę trudności. Natomiast najfajniejsza jest cała otoczka związana z tym biegiem – mówi uczeń I LO Mateusz Kowalski I LO.

Na zwycięzców czekały wyjątkowe nagrody. Były wśród nich tablety, plecaki, torby turystyczne, karnety na siłownię, basen i naukę jazdy oraz wiele innych przydatnych gadżetów.

 

Wyniki:

Szkoły ponadgimnazjalne:

1. miejsce – Zespół Szkół Ekonomicznych

2. miejsce – Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych

3. miejsce – I Liceum Ogólnokształcące

4. miejsce – Zespół Szkół-Ponadgimnazjalnych nr 1

5. miejsce – Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska

 

Szkoły gimnazjalne:

1. miejsce – Publiczne Gimnazjum nr 5

2. miejsce - Publiczne Gimnazjum nr 2

3. miejsce - Publiczne Gimnazjum nr 7

4. miejsce - Publiczne Gimnazjum nr 6

5. miejsce - Publiczne Gimnazjum nr 3

6. miejsce - Publiczne Gimnazjum nr 1

7. miejsce - Publiczne Gimnazjum nr 4

Więcej o:
bieg na orientację liceum radomsko liceum ogólnoszktałcące radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE