Uwaga! Zmiana organizacji ruchu na ul. Warszyca

Od 23 października po ulicach Różanej i Warszyca będziemy poruszać się inaczej. Sprawdź jak

Od 23 października na ulicach Różanej oraz Warszyca będzie funkcjonować nowa organizacja ruchu drogowego.
Nowy schemat organzizacji ruchu na ul. Warszyca / Fot. UM Radomsko
Zdaniem modernizatorów usprawni ona dojazd do centrum jak i odciąży odcinek jednokierunkowy ul. Sienkiewicza. Zmiana wprowadza ruch dwukierunkowy na ulicach Warszyca i Różanej (odcinek od strony ul. Batorego) do skrzyżowania z ulicami Sierakowskiego i Sienkiewicza.

Pojawienie się zmian jest efektem wniosku mieszkańców, który na urzędniczych biurkach znajdował się od 2010 roku. Podobne sugestie wystosowali okoliczni przedsiębiorcy oraz pobliska szkoła.

Wnioski te uzyskały pozytywną opinię radnych z Komisji Gospodarki Komunalnej oraz Komisji Bezpieczeństwa Publicznego. Dla tego przedsięwzięcia sporządzona została koncepcja, która uzyskała pozytywne opinie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz Policji wraz z zatwierdzeniem przez Starostwo Powiatowe w Radomsku. W celu dokonania zmiany poszerzono jezdnię ulicy Warszyca.

Na omawianym odcinku do centrum będą mogły się dostać pojazdy osobowe oraz ciężarowe o ograniczonej długości do 10 m i wysokości poniżej 3,8 m ze względu na skrajnię wiaduktu drogowego. Odcinek ul. Różanej jadąc od strony ul. Batorego będzie drogą podporządkowaną. Wprowadzenie powyższej organizacji ruchu ma usprawnić dojazd do centrum i odciążyć odcinek jednokierunkowy ul. Sienkiewicza.

Więcej o:
organizacja ruchu zmiana ruchu warszyca ulice zmiana ruchu modernizacja warszyca
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE