Uwaga na fałszywe e-maile od Poczty Polskiej

Do Klientów Poczty Polskiej i innych dużych firm, docierają fałszywe wiadomości mailowe, których nadawca podszywa się pod Pocztę Polską S.A.

Do Klientów Poczty Polskiej i innych dużych firm, docierają fałszywe wiadomości mailowe, których nadawca podszywa się pod Pocztę Polską S.A. W tych wiadomościach znajdują się często linki do stron internetowych, fałszywe informacje o nieodebranej przesyłce, a nawet polecenie zapłaty za przechowanie przesyłki.
fot. ilustracyjne/sxc.hu
- Zalecamy nie otwierać podejrzanych wiadomości, a przede wszystkim prosimy ignorować załączniki i odnośniki, gdyż mogą one zawierać szkodliwe oprogramowanie. Przypominamy, że Poczta Polska nie pobiera opłat z tytułu przechowania przesyłki oraz że nigdy nie przesyła dokumentów spakowanych w pliki ZIP - ostrzega Poczta Polska na swojej stronie internetowej.

Jeśli mają Państwo wątpliwości czy otrzymana wiadomość jest szkodliwa, to prosimy zwrócić szczególną uwagę na jej treść  – takie maile zwykle są niepoprawne gramatycznie, zawierają błędy ortograficzne i stylistyczne – a także na załączniki, które są zapakowane w plik ZIP.

informacja Poczty Polskiej

Więcej o:
poczta oszuści e-mail wiadomość
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE