Uwaga na fałszywą informację o zaginięciu dziecka w Przedborzu. Policja apeluje: nie udostępniajmy bezmyślnie takich wiadomości

Uwaga na fałszywą informację o zaginięciu dziecka w Przedborzu. Policja apeluje: nie udostępniajmy bezmyślnie takich wiadomości Fot. Zrzut ekranu

Czy ktoś z was ją widział ??? Może wasi znajomi? Błagam udostępnij to jest bardzo ważne!! Za długo już jej nie ma z nami – to początek dramatycznego apelu. Na zdjęciu policyjne auto i dziewczynka. To fake news - fałszywa informacja, która od jakiegoś czasu krąży na Facebooku. Policja apeluje o to by nie udostępniać bezmyślnie niesprawdzonych informacji.

Jak komentuje oficer prasowy KPP w Radomsku Aneta Wlazłowska, to nie pierwsza taka informacja pojawiająca się w social mediach. Coraz częściej widoczne są tego typu fake newsy. Ktoś celowo manipuluje informacjami, nie jest wiadome dokładnie jaką korzyść chce uzyskać, nie zawsze bowiem stara się dostać się do danych znajdujących się na komputerze czy smartfonie. Użytkownicy mediów społecznościowych nie powinni bezmyślnie powielać tego typu informacji.

- W przypadku zaginięcia dziecka to przede wszystkim Policja, także przy pomocy mediów lokalnych, rozpowszechnia wizerunek zaginionego. Za każdym razem, takie zdjęcie dziecka jest upubliczniane na stronie internetowej policji. Warto więc zweryfikować taką wiadomość jeśli pojawia się w Internecie, nie klikajmy we wszystkie linki, nie rozpowszechniajmy bezmyślnie fałszywych informacji – mówi Aneta Wlazłowska.

Więcej o:
fake news zaginione dziecko Przedbórz niesprawdzone informacje zaginięcie dziecka Fake Newsy Facebook Radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE