Uwaga na cudowne środki na koronawirusa

Uwaga na cudowne środki na koronawirusa Fot. pixabay.com

Przestrzegamy przed nieuczciwymi zachowaniami osób, które wykorzystując epidemię koronawirusa oferują do sprzedaży środki mające rzekomo cudowne właściwości i zwalczające wirusa.

Oferują je w Internecie lub podszywają się pod instytucje i organizacje mające na celu zwalczanie i zapobieganie szerzeniu się wirusa czy też zajmujące się jego leczeniem. Nie dajmy się oszukać i o każdym taki przypadku informujmy policję.

Pojawiły się oferty sprzedaży środków m.in. amuletów, cudownych herbatek, które mają rzekomo uchronić przed zachorowaniem na koronawirusa czy też w przypadku zarażenia spowodować cudowne ozdrowienie.

Problem dotyczy nie tylko nieuczciwych sprzedawców, ale i podszywania się pod Służby Sanitarne i Ministerstwo Zdrowia oraz inne instytucje i organizacje, które walczą z rozprzestrzenianiem się i szerzeniem koronawirusa.

Odnotowano przypadki nieuczciwych ofert i rozpowszechniania nie tylko w Internecie nieprawdziwych informacji dotyczących właśnie ewentualnych metod leczenia tego wirusa.

Nie wpuszczajmy takich osób do domów i o każdym przypadku informujmy policję.

Więcej o:
koronawirus koronawirus radomsko oszuszt koronawirus
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE