Ustawa SUP w Twoim lokalu — czym zastąpić sztućce jednorazowe?

Ustawa SUP w Twoim lokalu — czym zastąpić sztućce jednorazowe?

Zmieniający się świat wymaga od nas dostosowywania się do nowych regulacji prawnych. Jednym z takich przepisów jest właśnie Dyrektywa UE 2019/904, która skupia się na redukcji zużycia jednorazowych produktów plastikowych. Jakie rozwiązania dla Twojego lokalu przynosi ustawa SUP? Jak w prosty sposób dostosować się do nowych regulacji, dbając jednocześnie o środowisko i zadowolenie klienta, oraz czym teraz zastąpić sztućce jednorazowe?

Dlaczego ustawa SUP jest tak ważna?

Nie można zaprzeczyć, że jednorazowe foliowe torebki, opakowania, talerze i sztućce odgrywają ważną rolę w naszym codziennym życiu, zwłaszcza w sektorze gastronomicznym. Statystyki wskazują, że tylko 9% plastiku na świecie jest przetwarzane ponownie, a 10 milionów ton plastikowych odpadów trafia co roku do oceanów. Aby zmierzyć się z tym globalnym problemem, Unia Europejska wprowadziła dyrektywę plastikową SUP — Polska wdrożyła te postanowienia w maju 2023 roku.

Zakazane produkty i konieczność zmian

Zgodnie z nowymi przepisami, szereg produktów z tworzyw sztucznych zostanie wycofanych z rynku. Dotyczy to przede wszystkim:

  • jednorazowych sztućców (widelce, noże i łyżki),
  • talerzy,
  • mieszadełek do napojów,
  • słomek.

Te ograniczenia wymagają od przedsiębiorców znalezienia alternatywnych rozwiązań, które będą zgodne z ustawą i jednocześnie równie praktyczne dla ich działalności.

Dlaczego warto wybrać sztućce wielokrotnego użytku?

Sztućce jednorazowe można zastąpić tymi przeznaczonymi do wielokrotnego użytku. Są one przede wszystkim bardzo trwałe. Dobrym przykładem mogą być produkty marki Bittner. Dzięki zastosowaniu materiału WPC, czyli kompozytu drewno-polimer, sztućce te zachowują swoje właściwości nawet po 125 cyklach mycia. 

Wielorazowe sztućce WPC oferowane przez Bittner, łączą w sobie najlepsze cechy drewna i tworzywa sztucznego. Widelce, noże i łyżki wykonane z tego materiału są odporne na wilgoć, pleśń i szkodniki, co czyni je idealnymi do użytku w środowisku kuchennym. 

Doświadczony producent sztućców wielokrotnego użytku Bittner, oferuje produkty zgodne z najnowszymi przepisami, które zaczęły obowiązywać w maju 2023 roku. Korzystając z oferty marki, przedsiębiorcy nie tylko dostosowują się do wymogów prawnych, ale również manifestują swoje zaangażowanie w ochronę środowiska. Świadomi konsumenci doceniają takie działania i chętniej wybierają lokale dbające o nasze wspólne dobro.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE