Ustalenia są w toku

Ustalenia są w toku Fot. M. Kołaczkowski

W lutym 2022 roku Roman Walas, zarządca Cmentarza Starego i Nowego w Radomsku w rozmowie na portalu Radomsko24.pl mówił: Są tereny pod rozbudowę Nowego Cmentarza. Jak się okazuje, jeszcze nie można tam tworzyć nowych grobów. By uzyskać zgodę potrzebne jest pozwolenie na budowę. Problemów jest sporo. Czy w kwestii rozbudowy Nowego Cmentarza w Radomsku zmieniło się coś przez rok?

- Główny problem wynikał z tego, że plan przestrzenny, który był przygotowany dla tego terenu był robiony pod kątem cmentarza komunalnego. Natomiast my, jako cmentarz parafialny, nie mogliśmy sobie pozwolić na zakup takich terenów. Mogliśmy się zadowolić pewnym fragmentem. Zobligowani do zrobienia parkingów spowodowało, że nie mogliśmy spełnić wymogów planu przestrzennego. Dzisiaj zmiany są w toku. Wnioskujemy o zrobienie parkingu od strony ulicy Wyszyńskiego. Dzisiaj jeszcze zgody nie mamy. To są wstępne ustalenia – mówi Roman Walas w rozmowie z Irkiem Staszczykiem.

Kto poszedł na większy kompromis? Zarządca czy miasto?

- Generalnie? Ustalmy, że wspólnie to zrobiliśmy. Cmentarz jest wieczny, zawsze ma służyć wszystkim ludziom i chcemy spokojnie ten cmentarz rozbudować - komentuje gość portalu Radomsko24.pl.

Cała rozmowa z Romanem Walasem, zarządcą radomszczańskich cmentarzy na portalu Radomsko24.pl, w poniedziałek 20 lutego o godzinie 19.45

Więcej o:
w temacie irek staszczyk roman walas
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE