Urzędnicy z Radomska uczą partnerów z Ukrainy, jak gospodarować odpadami

Urzędnicy z Radomska uczą partnerów z Ukrainy, jak gospodarować odpadami Fot. UM Radomsko

W poniedziałek, 7 listopada 2022 r. odbyła się wideokonferencja z miastem partnerskim Wozniesieńsk na temat problemów z odbiorem odpadów oraz ich zagospodarowaniem. Miasto Wozniesieńsk zwróciło się do władz Radomska o pomoc i wyjaśnienie, jak w naszym mieście rozwiązywane są kwestie segregacji, odbioru odpadów.

Na początku spotkania prezydent Jarosław Ferenc zapytał o bieżącą sytuację w mieście. Usłyszał, że na chwilę obecną sytuacja jest opanowana. Miasto przygotowuje się do zimy. Ze względu na przerwy w dostawie prądu oraz problemy z ogrzaniem placówek oświatowych obowiązuje edukacja zdalna.

Przedstawiciele Wozniesieńska wyrazili szczerą wdzięczność wszystkim mieszkańcom miasta Radomska za wsparcie oraz pomoc humanitarną udzieloną mieszkańcom społeczności, którzy ucierpieli w wyniku agresji Rosji na terytorium Ukrainy. Prezydent Jarosław Ferenc zapewnił, że Wozniesieńsk w razie jakichkolwiek problemów zawsze może liczyć na pomoc Radomska.

Mimo działań wojennych na terenie kraju, społeczność miasta Wozniesieńska w pełni zapewnia utrzymanie i stara się stworzyć swoim mieszkańcom odpowiednie warunki do życia. Miasto Wozniesieńsk zwróciło się do władz Radomska o pomoc i wyjaśnienie, jak w naszym mieście rozwiązywane są kwestie segregacji, odbioru odpadów, przede wszystkim organicznych oraz ich późniejszego zagospodarowania.

Jako główny problem Wozniesieńska wskazano niechęć mieszkańców do segregacji śmieci oraz brak współpracy z miastem w zakresie ich odbioru. Niestety problem jest ogromny, ponieważ śmieci wyrzucane są m.in. w lasach, tworząc nielegalne wysypiska.

W spotkaniu uczestniczyła naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Marzanna Proszowska. Odpowiedzi na nurtujące pytania udzielił kierownik Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych PGK Radomsko Łukasz Dryja.

Wypracowane w Radomsku rozwiązania posłużą władzom Wozniesieńska w opracowaniu systemu, który pomoże w opanowaniu kryzysu śmieciowego w mieście.

(info: UM w Radomsku)

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko gospodarka odpadami wozniesieńsk wideokonferencja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE