Urząd miasta zachęca do wsparcia lokalnych restauratorów

Urząd miasta zachęca do wsparcia lokalnych restauratorów Fot. pixabay.com

Po wprowadzeniu obostrzeń zakazujących spożywania posiłków w restauracjach i barach (możliwe jest jedynie zamawianie dań „na wynos”), Urząd Miasta w Radomsku wystosował do mieszkańców apel.

- Pełne charakterystycznego zgiełku - mieszaniny ożywionych dyskusji, śmiechów i brzęku sztućców o talerz - intensywniejszego bliżej weekendów i nieco bardziej stonowanego w środku tygodnia. Dziś w każdym z nich głucha cisza. Od wejścia w czerwoną strefę posiłki mogą być wydawane tylko na wynos z odbiorem osobistym lub dowozem. Dlatego zachęcamy, każdego kto może sobie na to pozwolić, do wspierania lokalnych barów, restauracji i zamawiania posiłków do domu. Zamawiajmy bezpośrednio w restauracjach i kawiarniach, pomożemy w ten sposób uchronić branżę gastronomiczną przed ogromnymi stratami – czytamy w apelu.

- Bądźmy solidarni z miejscami, które tak lubimy i w których spędzamy wolny czas. Jesteśmy pełni wiary że ciężkie czasy szybko miną i wszyscy będziemy mogli wrócić do normalnego życia – dodają urzędnicy.

Na stronie internetowej Urzędu Miasta zamieszczony został wykaz barów i restauracji, które umożliwiają zamawianie dań „na wynos”.

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko restauracje bary apel koronawirus czerwona strefa
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE