Urząd Miasta w Radomsku odpowiada radnemu Więckowi: pieniądze wydawane są celowo, merytorycznie i zasadnie

Urząd Miasta w Radomsku odpowiada radnemu Więckowi: pieniądze wydawane są celowo, merytorycznie i zasadnie Fot. UM Radomsko

W czwartek, 20 października 2022 r. radny Rady Miejskiej w Radomsku Łukasz Więcek zamieścił w mediach społecznościowych wpis. Odniósł się do realizowanych na terenie miasta inwestycji drogowych. Stwierdził, że w planie remontów ujęte zostały drogi, które są już wyremontowane.

Do treści wpisu radnego Łukasza Więcka odniósł się Urząd Miasta.

- W związku z postem radnego Łukasz Więcek na profilu facebookowym informujemy, że nieprawdą jest, że na ulicy Prusa będzie zrywana nowa nakładka.

Owszem, w przetargu zostały ujęte prace związane z wykonaniem nakładek asfaltowych na wszystkich drogach objętych zadaniem, jednak zgodnie z ustaleniami z wykonawcą zakres poszczególnych prac ustalany jest na bieżąco.

Przed przystąpieniem do robót, w dniu 19 października na ulicy Prusa odbyło się spotkanie w terenie, gdzie podjęto decyzję, że wymianie podlegać będą jedynie krawężniki i zjazdy po przeciwnej stronie niż istniejący chodnik, a na jezdni dokonane zostaną jedynie miejscowe naprawy spękanej nawierzchni, co zostało zaznaczone w terenie (na zdjęciu).

Z uwagi na duży zakres prac, w uzgodnieniu z wykonawcą przyjęto taki właśnie sposób weryfikacji prac niezbędnych do wykonania.

Uspokajamy więc mieszkańców, pieniądze wydawane są przez urząd celowo, merytorycznie i zasadnie - czytamy w oświadczeniu radomszczańskiego magistratu.

Czytaj też: Radny Więcek: Blisko dwa miliony złotych w błoto. Miasto remontuje wyremontowane drogi

Kilka minut po ukazaniu się tego wpisu, w kolejnym komentarzu odniósł się do tego radny Łukasz Więcek

Moja interwencja w tej sprawie rozpoczęła się dniu 26 września. Wtedy przeprowadziłem kontrolę i pierwszy raz zgłosiłem swoje uwagi. Post to tylko podsumowanie tych działań. Dodam, że do 19 października Urząd upierał się że nakładkę trzeba zmienić. Stąd mój wpis na FB.

Więcej o:
radomsko urząd miasta remonty dróg inwestycje łukasz więcek odpowiedź
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE