Urząd Miasta chce pozyskać pieniądze na budowę parku przy ul. Jagiellońskiej

Urząd Miasta chce pozyskać pieniądze na budowę parku przy ul. Jagiellońskiej

Urząd Miasta w Radomsku przygotowuje się do budowy nowego parku. Obiekt, który był jedną z przedwyborczych obietnic prezydenta Jarosława Ferenca ma powstać przy ul. Jagiellońskiej, w rejonie szpitala. Magistrat pozyskał już grunty pod inwestycję.

Obecnie Urząd Miasta stara się o środki zewnętrzne na ten cel.

- Będziemy przygotowywać się do pozyskania środków zewnętrznych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Intensywność dofinansowania jest dosyć duża, dlatego chcemy z tego skorzystać. Dofinansowanie chcemy pozyskać w ramach „Programu ochrony terenów zielonych wraz ze ścieżkami edukacyjnymi” – wyjaśnia naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Radomsku, Marzanna Proszowska.

W ramach inwestycji powstaną nowe nasadzenia drzew. Będzie ich ponad 100. Posadzonych zostanie również przeszło 50 krzewów. Wybudowane zostaną ścieżki dla pieszych oraz ławki. Na terenie parku zamontowane będą również poidełka i karmniki dla ptaków oraz budki lęgowe. Termin rozpoczęcia inwestycji na razie nie jest jeszcze znany. Będzie uzależniony od możliwości finansowych i pozyskanych środków zewnętrznych.

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko park ulica jagiellońska inwestycja
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE