Urząd Marszałkowski w Łodzi uruchomił stronę poświęconą Janowi Pawłowi II

Urząd Marszałkowski w Łodzi uruchomił stronę poświęconą Janowi Pawłowi II Fot. Urząd Marszałkowski w Łodzi

W tym roku obchodzimy setną rocznicę urodzin Karola Wojtyły. Z okazji jubileuszu i w związku z ustanowieniem przez Sejm RP Roku Świętego Jana Pawła II, samorząd województwa łódzkiego uruchomił stronę internetową rokpapieski.lodzkie.pl, na której chce przybliżyć - zwłaszcza młodym ludziom - postać Papieża Polaka i przypomnieć Jego wizyty w naszym regionie.

W trakcie swojego pontyfikatu Jan Paweł II odbył 104 podróże duszpasterskie, w tym dziewięć do Ojczyzny. Dwa razy Ojciec Święty odwiedził miasta naszego regionu - Łódź i Łowicz. Każda z tych wizyt miała szczególny wymiar pozostając w pamięci mieszkańców i samego Ojca Świętego. Wizyta w Łodzi w 1987 r. zapisała się w historii przede wszystkim spotkaniem z pracownicami zakładów Uniontex. W Łowiczu w 1999 r. wybrzmiewało nawoływanie do poszanowania życia ludzkiego.

WEJDŹ NA STRONĘ

- Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat samej postaci św. Jana Pawła II, jego nauczaniem i relacjami z wizyt Ojca Świętego w Łodzi i Łowiczu. Zachęcamy też do dzielenia się swoimi wspomnieniami z pobytu Papieża Polaka w naszym kraju i spotkań z Ojcem Świętym. To były niezwykłe przeżycia. W setną rocznicę urodzin Wielkiego Polaka warto je odświeżyć – czytamy w komunikacie Urzędu Marszłkowskiego w Łodzi.

Wspomnienia będą zbierane i zamieszczane na stronie przez cały rok. Formularz, poprzez który należy przesyłać materiały do publikacji, znajduje się pod adresem: https://rokpapieski.lodzkie.pl/waszewspomnienia/

Więcej o:
jan paweł ii rocznica urząd marszałkowski w łodzi strona internetowa jan paweł ii
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE