Urodzinowa wideokonferencja z Wozniesieńskiem

Urodzinowa wideokonferencja z Wozniesieńskiem Fot. UM Radomsko

Miasto partnerskie Radomska - Wozniesieńsk obchodzi swoje 227. urodziny. Tego szczególnego dnia prezydent Radomska Jarosław Ferenc złożył życzenia wszystkim mieszkańcom podczas specjalnej wideokonferencji z merem Wozniesieńska oraz jego najbliższymi współpracownikami.

Mer Jewgienij Wieliczko podczas rozmowy wielokrotnie dziękował mieszkańcom Radomska za okazaną pomoc w tym trudnym dla całej Ukrainy czasie. Dary przekazane przez mieszkańców Radomska oraz francuskiego miasta Langlade trafiły do potrzebujących rodzin z Wozniesieńska, ale także do miejscowości znajdujących się bliżej frontu walk, na wschodzie kraju.

- Dziś podczas tak wyjątkowego dla Wozniesieńska święta niezwykle ważne jest podkreślenie przyjaźni naszych miast. Prezydent Jarosław Ferenc zadeklarował dalszą pomoc ludności ukraińskiej, także tej obecnej w naszym mieście. Zadeklarował także zacieśnienie współpracy miast poprzez wymianę doświadczeń w zakresie transportu zbiorowego, rozwiązań infrastrukturalnych czy gospodarki wodno-ściekowej, na czym bardzo zależy stronie ukraińskiej. Rozmawiano także o możliwości przyjazdu dzieci z Wozniesieńka do naszego miasta, by mogły spędzić trochę czasu w przyjaznej i spokojnej atmosferze - czytamy w komunikacie Urzędu Miasta w Radomsku.

Z okazji jubileuszu prezydent Jarosław Ferenc życzył mieszkańcom Wozniesieńska, aby w kolejnych latach święto miasta odbyło się już w wolnej Ukrainie.

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko wozniesieńsk urodziny telekonferencja urodziny wozniesieńska ukraina
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE