Uroczysty apel i odznaczenia dla druhów z OSP w Kietlinie

Uroczysty apel i odznaczenia dla druhów z OSP w Kietlinie Fot. UG Radomsko

Wzorem lat ubiegłych, druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kietlinie z okazji Dnia Strażaka zorganizowali uroczysty apel. Podczas uroczystości podziękowano strażakom za ich codzienną służbę i zaangażowanie, a także wręczono strażackie odznaczenia.

Uroczystość rozpoczęła msza święta w Kościele Trójcy Przenajświętszej w Kietlinie, podczas której modlono się za zdrowie i bezpieczeństwo dla druhów i ich rodzin w czasie działań związanych z obowiązkami strażaka – ratownika.

Złożenie kwiatów oraz zapalenie zniczy na grobach druhów, którzy odeszli na wieczną wartę stanowiło kolejny element obchodów Dnia Strażaka.  

Główne uroczystości miały miejsce na placu przed Ochotniczą Strażą Pożarną w Kietlinie. W uroczystym apelu, któremu przewodniczył prezes OSP w Kietlinie - Mariusz Wielgos uczestniczyli m.in. prezes Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Radomsku - druh Henryk Czubaj oraz wójt Gminy Radomsko - Roman Radczyc.

Wydarzenie było okazją do docenienia druhów z OSP w Kietlinie. Za zaangażowanie i wkład prac związanych z rozwojem jednostki Zarząd Powiatowy OSP RP odznaczył srebrnym medalem za Zasługi dla Pożarnictwa druha Andrzeja Kaczmarczyka i druha prezesa gminnego OSP Wojciecha Łuszczyńskiego. Brązowym medalem za Zasługi dla Pożarnictwa Zarząd Powiatowy OSP RP odznaczył: druhnę Sylwię Michałek, Wiolettę Michalską, Beatę Wielgos, Katarzynę Wielgos, Kamilę Wyciszkiewicz oraz druha Jakuba Wyciszkiewicza.

- Druhny i Druhowie, przyjmijcie wyrazy uznania i szacunku za Waszą ofiarną służbę. To Wy, nie bacząc na własne bezpieczeństwo, jesteście zawsze gotowi nieść pomoc i wsparcie potrzebującym. Dziękuję za sumienne, odpowiedzialne i sprawne działania związane z ratowaniem życia, zdrowia i mienia ludzkiego oraz środowiska – mówił podczas uroczystego apelu wójt Gminy Radomsko, Roman Radczyc.   

Słowa uznania pod adresem druhów skierowała także prezes Stowarzyszenia Kobiet Kietlina.

– W imieniu swoim oraz wszystkich pań ze Stowarzyszenia składam najserdeczniejsze życzenia wytrwałości, siły, tylu powrotów ilu wyjazdów – mówiła prezes Aniela Biernacka, która na ręce prezesa OSP w Kietlinie złożyła bukiet kwiatów.

Więcej o:
gmina radomsko kietlin osp kietlin odznaczenia straż pożarna dzień strażaka obchody
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE