Uroczystość Wszystkich Świętych 2022. Cmentarz Stary w Radomsku

Fot. Klaudia Gajda, Sebastian Nems

W dniu Uroczystości Wszystkich Świętych Polacy odwiedzają cmentarze, aby zapalić znicze, położyć wiązanki kwiatów a przede wszystkim modlić się za bliskich zmarłych.

Dzień Wszystkich Świętych w tym roku jest bardzo ciepły, ale mglisty. Już od samego rana na radomszczańskich cmentarzach i wokół nich panuje spory ruch. Na nagrobkach pojawiło się mnóstwo kwiatów i zniczy, które są symbolem pamięci.

Jak co roku, harcerze z Hufca Radomsko sprzedają znicze. Pieniądze, które uda się zebrać podczas „Akcji Znicz” przeznaczone zostaną m.in. na dofinansowania wyjazdów dla harcerzy.

1 listopada w Kościele Katolickim obchodzona jest uroczystość ku czci wszystkich chrześcijan, którzy osiągnęli stan zbawienia i przebywają w niebie. Uważa się, że uroczystość Wszystkich Świętych wywodzi się ze wspominania w jednym, wybranym dniu, wszystkich męczenników chrześcijańskich. Uroczystość Wszystkich Świętych nie jest – wbrew spotykanym niekiedy opiniom – „Świętem Zmarłych”, ale przypomina wszystkim wiernym o ich powołaniu do świętości.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
wszystkich świętych 1 listopada cmentarz cmentarz radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE