Uroczystość przekazania sztandaru i nadania imienia szkole w Pławnie

Uroczystość przekazania sztandaru i nadania imienia szkole w Pławnie Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

14 października odbyła się uroczystość przekazania sztandaru i nadania szkole w Pławnie w gminie Gidle imienia Stanisława Konarskiego.

Sztandar został poświęcony podczas mszy św. odprawionej w kościele parafialnym pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika w Pławnie. W części oficjalnej wzięli udział zaproszeni goście, wśród których znalazła się Ewa Gajzler, Członek Zarządu Powiatu. Obecne były także władze gminy, kuratorium, ksiądz proboszcz, przedstawiciele związków zawodowych, dyrektorzy placówek edukacyjnych oraz jednostek organizacyjnych gminy Gidle, byli dyrektorzy szkoły, emerytowani nauczyciele, przedstawiciele rodziców, uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły.

Podczas uroczystości uczniowie złożyli ślubowanie na sztandar szkoły, a następnie zaprezentowali krótką część artystyczną, przenosząc wszystkich obecnych do XVIII wieku.

- Musimy pamiętać, że nadanie szkole imienia nie jest tylko pustym gestem, zwyczajną zmianą nazwy. To przede wszystkim wskazanie całej szkolnej społeczności pewnego punktu odniesienia i wyznaczenia kierunku wspólnych działań i dążeń. Patron to pewien symbol, idea, która scala, jednoczy. Cieszymy się, że dołączamy do grona szkół noszących imię tego wielkiego Polaka. Pozwala to oprzeć działania wychowawcze na wartościach, które na trwałe wpiszą się w tradycje naszej szkoły. Data 14 października będzie dla nas zawsze dniem szczególnym, w którym będziemy obchodzić nie tylko Dzień Edukacji Narodowej, ale i święto naszego patrona, dla którego edukacja, szkoła i wszystkie jej podmioty stanowiły szczególną wartość – mówiła dyrektor szkoły, Karolina Ociepa.

Więcej o:
sztandar sztandar szkoły szkoła pławno. pławno sztandar szkoła pławno
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE