Uroczyste podziękowania dla wolontariuszy PCK

Dziś, 27 czerwca w urzędzie miasta Anna Milczanowska Jacenty Olszewski spotkali się z przedstawicielami PCK, którym wręczyli podziękowania za pomoc podczas tegorocznych Dni Radomska.

Dziś, 27 czerwca w urzędzie miasta Prezydent Anna Milczanowska oraz Jacenty Olszewski spotkali się z przedstawicielami PCK, którym wręczyli podziękowania za pomoc podczas tegorocznych Dni Radomska.

Prezydent wyraziła zadowolenie z pracy PCK, którzy wykonali kawałek dobrej roboty. Sami zaś wolontariusze i ich opiekun Małgorzata Lewandowska – prezes radomszczańskiego oddziału - przyznali, że ich grupa dzięki temu zintegrowała się i podszkoliła. Choć nogi bolały to wszystko wyglądało fachowo i dobrze.

- Joanna Zygalska od ponad 9 lat działa w PCK i twierdzi, że lubi pomagać. Z Panią Lewandowską utworzyłam grupę i na Dniach Radomska w tym roku już funkcjonowaliśmy sami, bo rok temu tylko jako pomocnicy. Na obstawach mieliśmy podstawowe apteczki i wyposażenie do pomocy, głównie urazów "sportowych" w plecakach. Co roku inwestujemy w to wyposażenie, w tym roku udało nam się np. kupić krótkofalówki - powiedziała.

Poniżej możecie zobaczyć zdjęcia w galerii i video ze spotkania. Wolontariuszki PCK opowiadały o pracy przy XIX edycji Dni Radomska.

Więcej o:
pck dni radomska podziękowania wolontariusze
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE