Uroczysta Sesja na Święto Niepodległości

Uroczysta Sesja na Święto Niepodległości

Uroczystą Sesją Rady Miejskiej w Urzędzie Miasta Radomska rozpoczęły się obchody Święta Niepodległości.

11 listopada uroczysta sesja Rady Miejskiej w Urzędzie Miasta w Radomsku rozpoczęła się od odśpiewania hymnu narodowego. Następnie specjalnie na to święto swój wykład na temat niepodległości i wolności przygotował uczeń reprezentujący Młodzieżową Radę Miejską – Jakub Rochowski.

Wśród zaproszonych gości byli również członkowie Stowarzyszenia Literackiego „PONAD” z Radomska, którzy na czele z prezes stowarzyszenia Edmundą Bodanką zaprezentowali swoje wiersze. Zebrane zostały one w tomiku „Dla Niepodległej”, a sfinansował to wydanie Urząd Miasta.

- Wydając tomik poezji o Ojczyźnie, Stowarzyszenie Literackie „Ponad” włącza się do obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Mamy nadzieję, że wiersze naszych poetów skłonią czytelnika do przemyśleń i refleksji nad dziejami naszej Ojczyzny oraz umocnią poczucie dumy z tego, że jesteśmy Polakami
- mówiła Edmunda Bodanka.

O aranżacje muzyczną zadbało Towarzystwo Śpiewacze im. Stanisława Moniuszki z Radomska. Chór zaprezentował takie pieśni jak: Przybyli ułani pod okienko, O mój  rozmarynie, Marsz Polonii, Pierwsza kadrowa oraz Ej dziewczyno, ej niebogo.

Na zakończenie radni oraz prezydent Jarosław Ferenc udali się na odsłonięcie tablicy z nową nazwą dla ronda znajdującego się przy Miejskim Domu Kultury w Radomsku. Rondo od dziś nosi nazwę „Niepodległej”.

Więcej o:
święto niepodległości rondo niepodległej stowarzyszenie literackie ponad towarzystwo śpiewacze im.s. moniuszki
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE