Upamiętnili rocznicę śmierci gen. Stanisława Sojczyńskiego „Warszyca”

Fot. Klaudia Gajda

Najpierw msza św. a później złożenie kwiatów na symbolicznym grobie poległych Żołnierzy KWP – tak 74. Rocznicę śmierci gen. Stanisława Sojczyńskiego „Warszyca” uczcili Anna Milczanowska, poseł na sejm RP z PiS, kombatanci, żołnierze, przedstawiciele władz samorządowych oraz mieszkańcy Radomska.

Uroczystości rozpoczęły się mszą św. odprawioną w Klasztorze Ojców Franciszkanów. Po mszy delegacje złożyły kwiaty przy pomniku-grobie żołnierzy KWP na Starym Cmentarzu w Radomsku.

- Musimy pamiętać o bohaterach naszej ojczyzny, którzy walczyli o wolność Polski, o Polskę niepodległą. Niestety przez wiele lat reżimu komunistycznego mówiono o takich bohaterach – bandyci – a naszym obowiązkiem jest dbanie o dobą pamięć o tych żołnierzach, o „Warszycu”, to był fenomen, który stworzył wojsko liczące wiele tysięcy żołnierzy, nie możemy o takich ludziach zapominać – mówiła poseł na Sejm RP Anna Milczanowska.

Gen. Stanisław Sojczyński „Warszyc” założyciel i pierwszy dowódca Konspiracyjnego Wojska Polskiego, został zamordowany przez komunistów 19 lutego 1947r. w Łodzi i do dzisiaj nie udało się znaleźć jego szczątków aby go godnie pochować.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
KWP Radomsko Radomsko KWP 2021 Warszyc Radomsko2021 rocznica śmierci Sojczyński 74. rocznica Warszyc
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE