Upamiętnili 99 lat niepodległości

Już od wielu lat samorząd gminy Wielgomłyny oraz miejscowe szkoły włączają się w obchody rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Nie inaczej było w tym roku.

Gminne obchody 99. rocznicy odzyskania niepodległości w Wielgomłynach rozpoczęły się od nabożeństwa w miejscowym kościele pw. św. Stanisława BM. Następnie udano się do parku w centrum miejscowości, gdzie złożono kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości. Wieńce składały delegacje złożone z radnych, pracowników urzędu gminy, przedstawiciele zakładów pracy oraz uczniowie i dyrektorzy szkół z terenu gminy. Okolicznościowe przemówienie wygłosił wójt gminy, Bogdan Witaszczyk, który zwrócił się do młodzieży, by ta pamiętała o ludziach, którzy odbudowywali kraj po latach zaborów – również tu na miejscu w Wielgomłynach. Byli to strażacy, działacze społeczni, duchowni, którzy angażowali się w tworzenie kas chorych, spółdzielni, kółek rolniczych. Włodarz gminy przypomniał także o pamiątkowej tablicy wmurowanej w ogrodzenie kościoła w 1928 roku – w 10. rocznicę odzyskania niepodległości.

Kolejny punkt programu obchodów miał miejsce w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu, gdzie uczniowie Publicznego Gimnazjum w Wielgomłynach oraz chór działający pod kierunkiem organisty Damiana Drogosza zaprezentował program artystyczny pod hasłem „Szybuj Orle”.

Więcej o:
wielgomłyny rocznica odzyskania niepodległości rynek uroczystości
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE