Umowy MPK z gminami podpisane

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne podpisało już umowy dotyczące wykonywania transportu publicznego.

MPK podpisało umowy z miastem Radomsko oraz z kilkoma sąsiadującymi gminami. Umowę należało podpisać w związku z ustawą o publicznym transporcie zbiorowym, która zaczęła funkcjonować od początku marca zeszłego roku.


Po wyrażeniu zgody przez radnych poszczególnych gmin (Radomsko, Kamieńsk, Gomunice, Dobryszyce, Lgota Wielka oraz Nowa Brzeźnica w powiecie pajęczańskim) na podpisanie umowy, MPK podpisało ją ze swoim właścicielem Miastem Radomsko dnia 31 grudnia 2011 r. Decyzji nie podjęła jeszcze gmina Ładzice, a gmina Gidle jest jedyną, która pomimo że wcześniej korzystała z usług MPK teraz zrezygnowała z podpisania umowy.

 

Kiedy w zeszłym roku pojawiła się niepokojąca informacja, że linie MPK mogą zostać zlikwidowane, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne przedstawiło władzom gmin nowe warunki kursowania autobusów oraz koszty transportu. Pomimo początkowych wątpliwości, które dotyczyły zwłaszcza opłat, jakie gminy miałyby ponieść w związku z wprowadzeniem nowych warunków, większość zdecydowała się na dalszą współpracę z MPK.

Więcej o:
mpk mpk radomsko miejskie przedsiebiorstwo komunkacyjne umowy gminy transport publiczny transport radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE