Umowa na termomodernizację szkół w Kietlinie i Płoszowie podpisana

Umowa na termomodernizację szkół w Kietlinie i Płoszowie podpisana Fot. UG Radomsko

We wtorek, 30 maja 2023 r. wójt gminy Radomsko Roman Radczyc podpisał umowę na realizację dwóch ważnych inwestycji, tj. termomodernizację Publicznej Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Kietlinie i Publicznej Szkoły Podstawowej im. Macieja Rataja w Płoszowie.

Zakres robót w przypadku obu placówek jest ogromny. Zmodernizowana zostanie instalacja c.o., a kotły węglowe zostaną wymienione na elektryczne pompy ciepła. Ponadto wymienione zostanie oświetlenie na energooszczędne typu LED, ocieplone zostaną ściany budynków, wymienione zostaną okna oraz drzwi do kotłowni. Co istotne, na obiektach zamontowane zostaną panele fotowoltaiczne. 

-  Inwestycje te wpłyną na poprawę bilansu energetycznego obu szkolnych obiektów. Ocieplenie ścian zewnętrznych i stropodachu oraz wymiana okien i drzwi znacząco zmniejszy zapotrzebowanie na ciepło budynków – zauważa Roman Radczyc, wójt Gminy Radomsko.

- Niewątpliwie inwestycje przełożą się na efekt ekologiczny. Zmniejszy się ilość pyłów i gazów emitowanych do powietrza atmosferycznego, a konsekwencją tego będzie poprawa stanu czystości powietrza, co będzie miało wpływ na poprawę zdrowia nie tylko uczniów i pracowników szkół, ale i okolicznych mieszkańców – dodaje wójt R. Radczyc. 

Wartość inwestycji w przypadku PSP w Kietlinie to prawie 3,5 mln złotych, natomiast w Płoszowie to bez mała 2 mln złotych.

Zadania zostały dofinansowane z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Więcej o:
powiat radomszczański gmina radomsko termomodernizacja szkoły kietlin płoszów podpisanie umowy inwestycja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE