Ultramaratończyk – Paweł Cieślik nagrodzony przez starostę

Ultramaratończyk – Paweł Cieślik nagrodzony przez starostę Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Wyobrażacie sobie bieg, który nie ma linii mety? A taki właśnie był Backyard Ultra Radomsko vol.1 zorganizowany przez Stowarzyszenie „Ultra Radomsko” pod patronatem Starosty Powiatu Radomszczańskiego. Paweł Cieślik, który uzyskał najlepszy wynik wśród zawodników z terenu powiatu radomszczańskiego odebrał nagrodę z rąk wicestarosty Małgorzaty Lewandowskiej.

Jeden z najdłuższych ultramaratonów odbywał się pod koniec sierpnia na terenie Punktu Edukacyjnego „Podświerk” i w otaczających go lasach. Wzięło w nim udział 26 ultramaratończyków z całej Polski.

Zawodnicy startowali o każdej pełnej godzinie i mieli do pokonania pętlę o długości 4,167 mili (6.706 km). Biegacz, który przebiegł pętlę np. w 45 minut, miał 15 minut na odpoczynek i o kolejnej pełnej godzinie przystępował do kolejnej pętli. I tak do momentu, kiedy na starcie został tylko jeden zawodnik.

Paweł Cieślik ze Szczepocic Rządowych, który uzyskał najlepszy wynik wśród startujących mieszkańców naszego powiatu pokonał 15 pętli biegu, czyli ponad 100 km.

Więcej o:
powiat radomszczański ultramaraton ultra radomsko paweł cieślik nagroda
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE