Ultra Kamieńsk już w ten weekend!

Fot. Irek Staszczyk, B. Nowakowski

Góra Kamieńska po raz ósmy stanie się areną zmagań miłośników biegów górskich. Impreza zaplanowana jest w dniach 6-7 sierpnia 2022 r.

Rywalizacja na Ultra Kamieńsk odbywa się na trzech dystansach 10 km z +/- 410 m przewyższenia oraz na dobrze znanych trasach z poprzednich edycji: 25 km i 50 km z sumą przewyższeń odpowiednio +/- 700 m i +/- 1300 m.

Po raz drugi w ramach imprezy odbędą się zawody MTB Kamieńsk, czyli górski maraton rowerowy na dystansie 50 km i 25 km. Tras zostały tak zaprojektowane, że każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno doświadczeni zawodnicy jaki początkujący, którzy chcą zacząć przygodę z zawodami MTB.

Tradycją stało się już, że zawodnicy kończący zmagania w Ultra Kamieńsk na mecie otrzymują pamiątkowe gliniane medale przygotowane przez Warsztat Gancarski rodziny Konopczyńskich, który ma ponad 200-letnią historię. Dla wszystkich zawodników w strefie finiszera z owocowym bufetem, słodkimi przekąsami oraz napojami.

Organizatorem Ultra Kamieńsk jest stowarzyszanie Bądź Aktywny, a współorganizatorami OSIR Góra Kamieńsk, impreza jest współfinansowana z środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Patronat nad imprezą objęli Gmina Kamieńsk oraz Nadleśnictwo Bełchatów.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
powiat radomszczański kamieńsk góra kamieńsk góra kamieńska ultra kamieńsk
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE